REKLAMAChantal_Baner główny_13-27.04.2021

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Rynek

Perfumerie

 

24 lutego 2020, 08:43wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Strefa Baltony z kosmetykami naturalnymi w Porcie Lotniczym im. Fryderyka Chopina w Warszawie (Okęcie)

Strefa Baltony z kosmetykami naturalnymi w Porcie Lotniczym im. Fryderyka Chopina w Warszawie (Okęcie) (mat. prasowe/Baltona)

Spółka Baltona ogłosiła, że prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na przejęcie kontroli nad spółką przez Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”.

REKLAMAPrzewodnik Beauty_belka w artykule_08.03-30.04.

Wyrażenie zgody na dokonanie koncentracji, polegającej na przejęciu przez PPL spółki Baltona, stanowiło jeden z warunków wezwania ogłoszonego przez PPL do zapisywania się na sprzedaż 100 proc. akcji Baltony.

PPL jest przedsiębiorstwem państwowym, zarządza lotniczą infrastrukturą lotniskową w Polsce, a w jego zasobach znajdują się porty lotnicze: Lotnisko Chopina w Warszawie, Port Lotniczy Zielona Góra-Babimost i Port Lotniczy Radom-Sadków.

PPL ma również udziały oraz akcje w spółkach handlowych. Przedmiotem działalności tych spółek jest m.in. zarządzanie portami lotniczymi. PPL kontroluje także wyspecjalizowaną spółkę świadczącą obsługę pasażerów, towarów i samolotów na polskich lotniskach (Welcome Airport Services Sp. z o.o.) oraz podmiot prowadzący działalność pozalotniczą: ACS – działalność z zakresu ochrony i kontroli bezpieczeństwa pasażerów oraz bagażu w portach lotniczych.

Baltona to największa w Polsce sieć sklepów wolnocłowych. 25 jest w Polsce. Tylko w Warszawie na Okęciu spółka ma ich 14, a pozostałe zlokalizowane są w Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Rzeszowie i Bydgoszczy. Poza granicami sklepów Baltony jest 9 i funkcjonują one na lotniskach we Francji i Włoszech, w Rumunii, Estonii i na Ukrainie. W atrakcyjnych cenach oferują m.in. perfumy i kosmetyki. Firma zaopatruje również w towary statki morskie.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~dynia 1 ponad rok temu

  PPL uratowało Baltonę. Na pewno teraz zbuduje silny brand.

  Edytowany: ponad rok temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony