REKLAMAKonferencja Politechnika Wrocławska konferencja ISEO

PRODUCENCI I MARKI

Eksport

 

31 stycznia 2018, 10:46wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Katarzyna Warzecha, dyrektor generalny, Basel Olten Pharm

Katarzyna Warzecha, dyrektor generalny, Basel Olten Pharm (fot. mat. prasowe)

Basel Olten Pharm, producent kosmetyków pod markami Evrēe, Mincer Pharma i Buña, rozpoczyna współpracę z dystrybutorami z Turcji, Kataru, Kuwejtu, Tunezji i Finlandii. Realizowane kontrakty są efektem zapowiadanej w zeszłym roku ekspansji zagranicznej. Strategia spółki zakłada, że docelowo 90 proc. jej przychodu będzie generowane właśnie poprzez kontrakty zagraniczne.

REKLAMATestowane przez WK baner w artykule

Basel Olten Pharm rozpoczął 2018 rok realizacją zamówień dla dystrybutorów z Kataru i Kuwejtu, którzy zaoferują na tamtejszych rynkach produkty marek Evrēe, Miner Pharma i Buña. Natomiast w ramach współpracy z nowym dystrybutorem z Finlandii oferowane są kosmetyki marki Buña. 

– W Finlandii podjęliśmy także współpracę z jedną z dwóch największych sieci sklepów – SOK. Ma ona ponad 800 punktów sprzedaży różnego formatu, m.in. hiper- i supermarkety, markety czy domy towarowe. Sieć obecna jest także w Estonii. Oprócz tego w Finlandii podpisaliśmy też umowę z innym dystrybutorem dla marki Mincer Pharma. Mamy nadzieję, że nasza działalność w tym regionie jeszcze się zwiększy – wylicza Katarzyna Warzecha, dyrektor generalna Basel Olten Pharm.

Partner biznesowy spółki z Kuwejtu dostarcza natomiast produkty do największych sieci drogeryjnych na świecie – między innymi Boots, sieci lokalnych, aptecznych oraz perfumerii. Tunezyjski dystrybutor jest z kolei obecny w kilkuset punktach sprzedaży, zlokalizowanych w całym kraju.

– Bliski Wschód to wymagający i trudny rynek. Popularne są tam marki luksusowe oraz produkty  zawierających składniki uznawane za jedne z najbardziej wartościowych, takich jak oleje lub esencje. Firmy, które zajmują się tam importem, wybierają kosmetyki wyłącznie najwyższej jakości. Cieszymy się, że znalazło się tam miejsce także dla naszych marek – podsumowuje Katarzyna Warzecha z Basel Olten Pharm.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony