REKLAMAHeinz Glas_banner glowny_czerwiec-sierpień 2020

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

MARKI

 

25 lutego 2020, 12:14wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Bath & Body Works zostanie samodzielną spółką wskutek zmian w L Brands

Bath & Body Works zostanie samodzielną spółką wskutek zmian w L Brands (fot. FB Bath & Body Works )

L Brands ogłosił, że sprzedał 55 proc. udziałów w Victoria's Secret Lingerie, Victoria's Secret Beauty i Pink firmie Sycamore Partners. Umowa daje marce łączną wartość przedsiębiorstwa w wysokości 1,1 miliarda dolarów.

REKLAMA

L Brands sprzedaje większość udziałów w Victoria's Secret, ale zachowa 45-procentowy udział w słynnej marce bielizny. Po sfinalizowaniu tej transakcji Leslie H Wexner ustąpi z funkcji prezesa i dyrektora generalnego L Brands i przejdzie na emeryturę.

Tymczasem inna marka należąca do L Brands, Bath & Body Works, ma stać się skoncentrowaną, niezależną spółką publiczną, a Andrew Meslow awansuje na stanowisko CEO. Po zakończeniu transakcji Meslow zostanie powołany na stanowisko CEO L Brands i dołączy do zarządu.

Wierzymy, że ta struktura pozwoli Bath & Body Works - która stanowi zdecydowaną większość skonsolidowanych przychodów operacyjnych w 2019 r. - na dalsze osiąganie silnego wzrostu i uzyskanie odpowiedniej wyceny rynkowej. Transakcja pozwoli również firmie zmniejszyć dług -  skomentował: Leslie Wexner, prezes i dyrektor generalny L Brands.

Ta strategiczna transakcja ma na celu zapewnienie długoterminowej wartości dla akcjonariuszy L Brands poprzez pozycjonowanie Bath & Body Works jako samodzielnej spółki publicznej i oddzielenie jej od znajdującej się w tarapatach marki Victoria's Secret. 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony