Grzegorz Nawrot, kierownik działu projektowego w Bech Packaging podczas Forum Branży Kosmetycznej 2018

 Grzegorz Nawrot, kierownik działu projektowego w Bech Packaging podczas Forum Branży Kosmetycznej 2018 (fot. Wiadomości Kosmetyczne)

Opakowania idą w stronę natury. Kierunek, w którym te zmiany podążają to m.in. tworzywa pochodzenia roślinnego. Z konieczności zmieniają się też kształty, bo opakowanie musi zakomunikować użytkownikowi końcowemu, że jest eko. Nie zrobi się tego kolorem ani etykietą. To organiczny kształt poinformuje o źródle pochodzenia opakowania. Na półkach pojawi się więc więcej asymetrii, nieregularności – prorokuje Grzegorz Nawrot, kierownik działu projektowego w Bech Packaging.

Następnym kierunkiem rozwoju opakowań jest sposób dozowania produktów. Precyzyjna aplikacja, rozpylenie czy aktywacja produktu w chwili podania – produkty będą podążały za zmianami naszej codzienności, a także za niepełnosprawnościami dotykającymi ludzi. Funkcją opakowania jest już nie tylko zabezpieczenie produktu, ale także ułatwienie korzystania z niego.

Więcej w materiale wideo

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony