REKLAMAŻabka webinarium Banner Główny
Warning: getimagesize(https://www.wiadomoscihandlowe.pl/img/artykuly/65539_beiersdorf informuje-o-spadku-sprzedazy-w_1.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad request in /home/vhost/wiadomoscikosmetyczne.pl/public_html/includes/klasy/class.artykuly.php on line 1376

wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

Beiersdorf ogłosił spadek sprzedaży w pierwszej połowie roku o 10,7 procent, przy czym spadek ten dotyczy zarówno działu konsumenckiego, jak i klejów. Oba działy zostały dotknięte skutkami pandemii COVID-19.

Główna siedziba koncernu Beisdorf

Główna siedziba koncernu Beisdorf (fot. mat.prasowe)

Producent m.in. marki Nivea odnotował sprzedaż w pierwszej połowie 2020 r. w wysokości 3,513 mld euro, co jest poniżej średniej prognoz analityków wynoszącej 3,65 miliarda euro (4,13 miliarda dolarów).

Sprzedaż dóbr konsumpcyjnych niemieckiego koncernu spadła o 10,9 procent, podczas gdy dział klejów Tesa - o 10 procent. Sprzedaż La Prairie i produktów do opalania mocno ucierpiała w wyniku gwałtownego spadku w obszarze travel retail w czasie pandemii. Z kolei środki do mycia rąk i inne kosmetyki, jak kremy do rąk odnotowały wzrost sprzedaży.

Gigant kosmetyczny odczuł wpływ COVID-19 w ciągu ostatnich trzech miesięcy w postaci spadku sprzedaży w pierwszym kwartale o 3,6 procent. Beiersdorf stwierdził, że nie jest w stanie podać precyzyjnej prognozy wpływu koronawirusa na swoje wyniki za cały rok 2020.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony