REKLAMAWebinarium DZP_baner główny_maj-czerwiec 2022

PRODUCENCI I MARKI

Inwestycje

 

19 maja 2021, 16:04wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
W ramach projektu budowy i modernizacji Beiersdorf Manufacturing Poznań powstanie dziewięć nowych budynków, a rozbudowane zostaną cztery istniejące. W sumie fabryka zajmie 36 700 m kw

W ramach projektu budowy i modernizacji Beiersdorf Manufacturing Poznań powstanie dziewięć nowych budynków, a rozbudowane zostaną cztery istniejące. W sumie fabryka zajmie 36 700 m kw (fot. materiały prasowe/Skanska)

Beiersdorf Manufacturing Poznań podpisał z firmą Skanska umowę na rozbudowę, przebudowę i modernizację poznańskiej fabryki kosmetyków. Po zakończeniu prac zakład podwoi zatrudnienie oraz możliwości produkcyjne i stanie się kluczowym centrum dystrybucji dla globalnej grupy Beiersdorf AG. Wartość projektu to 141 mln zł netto.

REKLAMAWebinarium DZP_belka w artykule_maj-czerwiec 2022

Istniejąca fabryka kosmetyków Nivea przy ul. Gnieźnieńskiej w Poznaniu zostanie rozbudowana o nową część produkcyjną, magazynową, socjalno-biurową oraz obiekty techniczne. Wartość projektu wynosi 141 mln zł netto. Prace już się rozpoczęły a budowa potrwa do kwietnia 2023 r.

Rozbudową i modernizacją zakładu produkcyjnego dla Beiersdorf Manufacturing Poznań zajmuje się firma Skanska. W ramach projektu spółka zbuduje dziewięć nowych budynków i rozbuduje cztery istniejące, o łącznej powierzchni 36 700 m kw. Będą to m.in. budynki magazynowe, produkcyjne, budynek wielofunkcyjny, w którym znajdować się będzie część socjalno-laboratoryjna, kantyna oraz pomieszczenia biurowe, budynek techniczny z maszynownią chłodu na potrzeby produkcji oraz portiernie.

– Rozbudowa naszej fabryki jest ważną częścią planu modernizacji Grupy Beiersdorf i przygotowania centrów produkcyjnych na przyszłe potrzeby. Inwestycja zaprojektowana zgodnie ze standardami zrównoważonej architektury, będzie przyjazna środowisku. Będzie to nowoczesny zakład o strategicznym znaczeniu, wpisujący się w strategię zrównoważonego rozwoju Beiersdorf AG – mówi Bartłomiej Jaczun, project leader, Beiersdorf Manufacturing Poznań.

Istniejąca fabryka BMP została wybudowana w XX wieku jako fabryka Pollena-Lechia przez spółkę Jedynka Poznań, która na początku XXI wieku weszła w skład grupy Skanska Polska. Firma ma na swoim koncie realizację takich obiektów przemysłowych, jak rozbudowa zakładu produkcyjnego Colgate-Palmolive w Świdnicy czy Centrum Badawczo-Rozwojowego (CBR) w Kazuniu Nowym dla Celon Pharma.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony