REKLAMAChantal_Baner główny_13-27.04.2021
Blanka Chmurzyńska-Brown, dyrektor generalna Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego KosmetyczniPL

Blanka Chmurzyńska-Brown, dyrektor generalna Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego KosmetyczniPL (fot.materiały prasowe)

Dla wielu przedsiębiorców działających w branży beauty ogłoszony dziś lockdown oznacza zwolnienia lub upadłość. Spodziewamy się, że zagrożenie utraty środków do życia może zmusić pracowników tej branży do przejścia do szarej strefy, co być może pogorszy statystyki zachorowań – to komentarz Blanki Chmurzyńskiej-Brown, dyrektor generalnej Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego, dla „Wiadomości Kosmetycznych”, do zamknięcia salonów beauty i trwających rozmów z przedstawicielami administracji rządowej.

REKLAMAPrzewodnik Beauty_belka w artykule_08.03-30.04.

Blanka Chmurzyńska-Brown, dyrektor generalna Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego KosmetyczniPL dla wiadomoscikosmetyczne.pl:

Od ponad roku branża beauty – związana ściśle z branżą kosmetyczną – walczy o możliwość pracy, płynność finansową, powrót i zaufanie klientów. Ze średnim skutkiem – dziś salony fryzjerskie i kosmetyczne odwiedza tylko ok. 40-70 proc. osób, które bywały w nich przed pandemią, a obroty sektora rok do roku spadły o co najmniej 30 proc. Co za tym idzie – oczywiście spada sprzedaż kosmetyków profesjonalnych.

Dla wielu przedsiębiorców ogłoszony dziś lockdown oznacza zwolnienia lub upadłość. Spodziewamy się, że zagrożenie utraty środków do życia może zmusić pracowników tej branży do przejścia do szarej strefy, co być może pogorszy statystyki zachorowań. Salony i gabinety są przystosowane do zachowania reżimu sanitarnego – usługi wykonywane poza nimi będą tych warunków pozbawione. Możliwe, że czeka nas słowacki model.

Dlatego aktywnie uczestniczymy w uzgodnieniach pomocowych na zaproszenie przedstawicieli Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii i negocjujemy warunki tarczy branżowej: postojowego, dopłat do wynagrodzenia, kodów PKD, zwolnień ZUS czy ewentualnych bonów. Ta pomoc powinna być wypłacona od razu, inaczej czeka nas olbrzymia fala bezrobocia. Choć wciąż nie tracimy nadziei na to, że za dwa tygodnie salony i gabinety otworzą się.

Jako współautor wytycznych dla salonów fryzjerskich i gabinetów kosmetycznych, opracowanych w maju 2020 r., jesteśmy pewni, że i dziś procedura bezpieczeństwa spełniłaby swoje zadanie, że nadal jest szczelna, skuteczna i przestrzegana.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony