REKLAMAMince Pharma_banner główny_19.10 - 26.10

wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

Rośnie znaczenie ceny przy podejmowaniu decyzji o zakupie kosmetyków – wynika z najnowszej edycji raportu Green Generation opublikowanego przez Mobile Institute.

REKLAMAWK_wrzesień_belka w artykułach_październik

Cena zawsze była na wysokim miejscu wśród czynników, którymi konsumenci kierują się wybierając kosmetyki. Nic się w tym zakresie nie zmieniło. A wręcz nabrała wagi – wynika z najnowszego badania Green Generation przygotowanego przez Mobile Institute.

W ubiegłorocznej edycji badania cena kosmetyku była najistotniejsza dla 35 proc. badanych. W tym roku wskaźnik ten wzrósł już do 58 proc. wskazań.

Odpowiadając na pytanie: „Czym kierujesz się, gdy kupujesz kosmetyki?” na drugim miejscu respondenci wymienili markę. Odpowiedziało tak 38 proc. badanych i jest to wzrost o 10 p.p.

Na trzecim miejscu znalazł się skład kosmetyku wskazany przez 20 proc. respondentów (wzrost o +4p.p. w porównaniu do ubiegłego roku).

Źródło: Raport Green Generation 2021, Mobile Institute

Kobiety kupując kosmetyki biorą pod uwagę więcej czynników niż mężczyźni. Również osoby posiadające dzieci analizują więcej aspektów – 22 proc. z nich skupia się także na dacie przydatności produktu do użycia.

Czytaj także: Kosmetyk naturalny, czyli... droższy?

Takie walory, jak biodegradowalność, czy certyfikat ekologiczny, którym może się wykazać kosmetyk są istotne szczególnie dla osób z tzw. Pokolenia Silver Power, czyli dojrzałych – odpowiednio 54 proc. i 27 proc. wskazań oraz z miast liczących 200-500 tys. mieszkańców. Silversi wskazali generalnie najwięcej aspektów, jakie biorą pod uwagę kupując kosmetyki – dla 31 proc. z nich ważna jest także kwestia pochodzenia i lokalności produktu.

Badanie zostało przeprowadzone metodą CAWI w marcu i kwietniu 2021 r. na grupie 2053 osób.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony