REKLAMAŻabka webinarium Banner Główny

RAPORTY I ANALIZY

 

9 lipca 2020, 09:13wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Respondenci biorący udział w badaniu bardzo małą wagę przywiązują do tego, czy produkt wyróżnia się na półce

Respondenci biorący udział w badaniu bardzo małą wagę przywiązują do tego, czy produkt wyróżnia się na półce (fot. adobe stock)

Skuteczność i jakość – to dwa najważniejsze kryteria, którymi kierują się Polacy wybierając kosmetyki. Nadaj jednak cena jest ważniejsza niż skład produktu – wynika z badania przeprowadzonego przez UCE Reserarch i aplikację Blix.

Polacy, odpowiadając na pytanie wielokrotnego wyboru, wskazali, że podczas zakupu kosmetyków najważniejsze są dla nich skuteczność i jakość produktu – 66 proc. Niezmiennie bardzo ważna jest cena – 57 proc. oraz promocje, które zachęcają do zakupu. – 41 proc. Na czwartym miejscu wymieniają skład – 37 proc. Rekomendacje wydają się być ważnym czynnikiem w sprzedaży kosmetyków. Jednak tylko 23 proc. respondentów stwierdza, że polecenie przez inną osobę jest dla nich istotne przy zakupie kosmetyków. Jeszcze mniejsze znaczenie ma to, że towar nie był testowany na zwierzętach – 20 proc. A na markę zwraca uwagę 19 proc. badanych.

Marcin Lenkiewicz z firmy Blix podkreśla, że stawianie jakości ponad ceną jest bardzo pozytywnym trendem. Konsumenci, korzystając z technologii mobilnej, są coraz bardziej świadomi składów kosmetyków, ich działania i możliwego wpływu na zdrowie oraz urodę.

Minął już czas, w którym Polacy wybierali najtańsze produkty, bez względu na jakość. Konsumenci nie zwracają uwagi tylko na otoczkę marketingową. Stawiają producentom konkretne wymagania i prowokują pozytywną konkurencję. Klient wymaga, by zakupiony kosmetyk spełnił swoją rolę. Rośnie też świadomość na temat działania składników aktywnych – komentuje Michał Łenczyński z Akademii Sztuki Piękności i grupy wsparcia #BeautyRazem.

Respondenci biorący udział w badaniu bardzo małą wagę przywiązują do tego, czy produkt wyróżnia się na półce. Jest to istotne tylko dla 2 proc. konsumentów. Niewiele osób zwraca uwagę na takie oznaczenia na produkcie, jak  Bio lub Organic –  tylko 7 proc. Duży wybór produktów, szeroka gama wariantów ma znaczenie dla 9 proc. badanych. Jak stwierdza Joanna Baran z aplikacji Blix, zmieniające się standardy dopuszczania produktów do sprzedaży zmuszają producentów do weryfikacji składów. Nowe linie powinny zawierać zdrowsze składniki. Dlatego oznaczenia Bio lub Organic nie są już czymś wyjątkowym. Są raczej mile widziane niż konieczne.

Nasze społeczeństwo jest coraz bardziej świadome trików reklamowych stosowanych przez producentów. Nie wystarczy napisać na etykiecie, że kosmetyk jest Bio czy Organic. Musi on być naprawdę naturalny i skuteczny. Klienci są uzbrojeni w wiedzę i narzędzia, by samodzielnie ocenić produkt. Zyskują na tym wszyscy. Wytwórcy konkurują jakością, a klienci korzystają z dobrych preparatów – dodaje Michał Łenczyński.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony