REKLAMAKonferencja Politechnika Wrocławska konferencja ISEO
Młodzi konsumenci są przywiązani do marek, które są społecznie odpowiedzialne

Młodzi konsumenci są przywiązani do marek, które są społecznie odpowiedzialne (fot. Adobe)

Przemysł kosmetyczny to duży biznes. W roku 2017 globalna sprzedaż produktów urodowych i pielęgnacyjnych przekroczyła 460 mld dol. i powinna w tym roku wzrosnąć o kolejne 6 proc. Czego oczekują konsumenci, którzy wydają te pieniądze i poświęcają czas na swój wygląd?

REKLAMATestowane przez WK baner w artykule

Gospodarka światowa jest coraz silniejsza, więc w roku 2018 wydatki konsumenckie powinny wzrosnąć i będzie to największy wzrost od 2011 roku, prognozuje Euromonitor International. Zmieniające się zachowania konsumentów i ich postawy mają wpływ na branżę beauty, podobnie jak na inne rynki. Kluczowa rola internetu i technologii mobilnej kształtuje przemiany na tym rynku.

Inne ważne czynniki to wykorzystanie rzeczywistości rozszerzonej, która z niszowej działalności, zdaniem ekspertów przeszła w tym roku do głównego nurtu, umożliwiając łączenie cyfrowej techniki z rzeczywistością.  Technologiczne zaawansowanie daje konsumentom nowe możliwości – na przykład wiedzę o sobie i swoim pochodzeniu, jako że wykonanie testów DNA jest dostępne już w domu.

Szczególnie internet zwiększył świadomość globalnych problemów inspirując konsumentów to przejmowania większej społecznej odpowiedzialności. Młodzi konsumenci korzystają z mindfullness, wybierają czyste życie nastawione na redukcję szkód w stosunku do siebie samych, innych, ich otoczenia i całego świata.

Choć minęła dekada od wielkiego kryzysu finansowego, nadal rzuca on cień na zachowania konsumenckie, powodując, że prosperują sieci i sprzedawcy detaliczni bardziej dostępni finansowo. Konsumenci w każdej grupie wiekowej wydają mniej i pragną mniej. Kwestionują własność, są elastyczni, minimalizm zyskuje na popularności a konsumenci coraz częściej się wszystkim dzielą – ubraniami, sprzętami domowymi, zwierzakami, autami i przestrzenią mieszkalną.

Odrzucają nadmierne przywiązanie również w miejscu pracy, jako że coraz bardziej popularne jest mówienie "nie" korporacyjnemu schematowi pracy od 9. do 17. na korzyść własnej firmy i stylu życia przedsiębiorcy w drodze. Spada zaufanie do biznesu, rozmawianie o ekologii społecznej odpowiedzialności już nie wystarcza, teraz konsumenci oczekują od marek bardziej radykalnej transparentności.

Potrzeba wyjątkowości i autentyczności prowadzi personalizację na nowy poziom, a konsumenci pragną być też kreatorami – projektantami produktów i mocniej angażują się w proces produkcji. Poszukiwanie prawdy wzrasta u współczesnych aktywistów. Głośna kampania “#MeToo” sprzed roku, na temat seksualnego molestowania, wzmocniła jeszcze większą potrzebę kultury i wspierania społecznych inicjatyw, gdzie internet odgrywa pierwszoplanową rolę.

Konsumenci roku 2018 kwestionują wartości, priorytety i decyzje, pogłębiają zainteresowanie i przywiązanie do marek i spraw, które mają dla nich znaczenie.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 5

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Łukasz Barbacki 1 ponad rok temu

  Cytat : "Konsumenci w każdej grupie wiekowej wydają mniej i pragną mniej. " Daje do myślenia.

  Edytowany: ponad rok temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony