Młodzi konsumenci są przywiązani do marek, które są społecznie odpowiedzialne

Młodzi konsumenci są przywiązani do marek, które są społecznie odpowiedzialne (fot. Adobe)

Przemysł kosmetyczny to duży biznes. W roku 2017 globalna sprzedaż produktów urodowych i pielęgnacyjnych przekroczyła 460 mld dol. i powinna w tym roku wzrosnąć o kolejne 6 proc. Czego oczekują konsumenci, którzy wydają te pieniądze i poświęcają czas na swój wygląd?

REKLAMATestowane przez WK_Caudalie

Gospodarka światowa jest coraz silniejsza, więc w roku 2018 wydatki konsumenckie powinny wzrosnąć i będzie to największy wzrost od 2011 roku, prognozuje Euromonitor International. Zmieniające się zachowania konsumentów i ich postawy mają wpływ na branżę beauty, podobnie jak na inne rynki. Kluczowa rola internetu i technologii mobilnej kształtuje przemiany na tym rynku.

Inne ważne czynniki to wykorzystanie rzeczywistości rozszerzonej, która z niszowej działalności, zdaniem ekspertów przeszła w tym roku do głównego nurtu, umożliwiając łączenie cyfrowej techniki z rzeczywistością.  Technologiczne zaawansowanie daje konsumentom nowe możliwości – na przykład wiedzę o sobie i swoim pochodzeniu, jako że wykonanie testów DNA jest dostępne już w domu.

Szczególnie internet zwiększył świadomość globalnych problemów inspirując konsumentów to przejmowania większej społecznej odpowiedzialności. Młodzi konsumenci korzystają z mindfullness, wybierają czyste życie nastawione na redukcję szkód w stosunku do siebie samych, innych, ich otoczenia i całego świata.

Choć minęła dekada od wielkiego kryzysu finansowego, nadal rzuca on cień na zachowania konsumenckie, powodując, że prosperują sieci i sprzedawcy detaliczni bardziej dostępni finansowo. Konsumenci w każdej grupie wiekowej wydają mniej i pragną mniej. Kwestionują własność, są elastyczni, minimalizm zyskuje na popularności a konsumenci coraz częściej się wszystkim dzielą – ubraniami, sprzętami domowymi, zwierzakami, autami i przestrzenią mieszkalną.

Odrzucają nadmierne przywiązanie również w miejscu pracy, jako że coraz bardziej popularne jest mówienie "nie" korporacyjnemu schematowi pracy od 9. do 17. na korzyść własnej firmy i stylu życia przedsiębiorcy w drodze. Spada zaufanie do biznesu, rozmawianie o ekologii społecznej odpowiedzialności już nie wystarcza, teraz konsumenci oczekują od marek bardziej radykalnej transparentności.

Potrzeba wyjątkowości i autentyczności prowadzi personalizację na nowy poziom, a konsumenci pragną być też kreatorami – projektantami produktów i mocniej angażują się w proces produkcji. Poszukiwanie prawdy wzrasta u współczesnych aktywistów. Głośna kampania “#MeToo” sprzed roku, na temat seksualnego molestowania, wzmocniła jeszcze większą potrzebę kultury i wspierania społecznych inicjatyw, gdzie internet odgrywa pierwszoplanową rolę.

Konsumenci roku 2018 kwestionują wartości, priorytety i decyzje, pogłębiają zainteresowanie i przywiązanie do marek i spraw, które mają dla nich znaczenie.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 5

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Łukasz Barbacki 1 ponad rok temu

  Cytat : "Konsumenci w każdej grupie wiekowej wydają mniej i pragną mniej. " Daje do myślenia.

  Edytowany: ponad rok temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony