REKLAMA

KONSUMENT i TRENDY

STREFA URODY

Włosy

 

8 października 2018, 11:41Emilia Pawlak, dyrektor handlowy spółki Natura obserwujemy znaczny wzrost zainteresowania naturalną koloryzacją

Emilia Pawlak, dyrektor handlowy spółki Natura obserwujemy znaczny wzrost zainteresowania naturalną koloryzacją (fot. materiały prasowe/Natura)

Emilia Pawlak, dyrektor handlowy sieci drogerii Natura, o półce z produktami do koloryzacji włosów: Największą popularnością cieszą się wiodące, międzynarodowe marki – ich produkty są rozpoznawalne i konsumentki wiążą je z wysoką jakością koloryzacji. Coraz częściej jednak kobiety sięgają również po nasze rodzime marki, od polskich producentów.

REKLAMA

Czy koloryzacja włosów to kategoria, która nadal żyje? Czy pojawiają się w niej nowości, segmenty lub produkty, które ją istotnie zmieniają?

Jest to jedna z bardziej stabilnych kategorii, ciesząca się niesłabnącą popularnością wśród naszych klientek. Charakteryzuje się dość dużą sezonowością i raczej ograniczoną liczbą nowości. Producenci  udoskonalają składy, dodają komponenty, które mają dbać i pielęgnować farbowane włosy, ale naprawdę ciekawych, przełomowych innowacji od zeszłego roku nie było. Pojawia się natomiast sporo kosmetyków, których zadaniem jest ochrona włosów farbowanych, popyt na nie jest coraz większy. Cały czas rośnie też zainteresowanie płukankami. Odpowiednio stosowane ożywiają kolor, nadają włosom blask, ułatwiają rozczesywanie.

Ceny kosmetyków do koloryzacji rosną czy spadają? Jakie znaczenie dla tej kategorii mają promocje?

Ceny produktów do koloryzacji włosów utrzymują się raczej na stałym poziomie. Oczywiście poza okresami promocyjnymi ściśle związanymi ze wspominaną już sezonowością. Promocje sprawdzają się również w przypadku lansowanych nowości. Asortyment w tej kategorii jest bardzo szeroki. Ale nawet jeśli w ofercie jest kilkanaście kolorów, to klientki i tak często wracają do swojego ulubionego i wypróbowanego już wariantu. Wybór jest naprawdę duży. Od drogich farb wiodących producentów poprzez tańsze nieustępujące im jakością aż do coraz popularniejszej koloryzacji naturalnej. Latem rośnie zainteresowanie farbami wash out – zmywalnymi. To rzucające się w oczy niecodzienne kolory, dające mnóstwo możliwości, idealne do typowo letnich stylizacji. Propozycja dla odważnych kobiet, chętnie wybierana przez młode dziewczyny. 

Czy nadal dominującą pozycję w tej kategorii zajmują światowe marki?

Faktycznie, największą popularnością cieszą się wiodące, międzynarodowe marki – ich produkty są rozpoznawalne i konsumentki wiążą je z wysoką jakością koloryzacji. Coraz częściej jednak kobiety sięgają również po nasze rodzime marki, od polskich producentów.

Klientki przywiązują coraz większą wagę do zawartości opakowania – czy znajdują się w nim odpowiednie produkty umożliwiające samodzielne przeprowadzenie koloryzacji w domu. Rośnie też świadomość dotycząca składu farb – konsumentki czytają listy składników na etykietach. Zwiększa się sprzedaż produktów bez amoniaku czy z dodatkowymi olejkami wnikającymi w głąb włosa i chroniącymi jego strukturę.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony