REKLAMAHeinz Glas Banner Główny październik 2020

KONSUMENT i TRENDY

RAPORTY I ANALIZY

 

18 września 2020, 16:40wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Kwarantanna będzie hamować poprawę nastrojów konsumenckich i ożywienie konsumpcji

Kwarantanna będzie hamować poprawę nastrojów konsumenckich i ożywienie konsumpcji (fot. Pixabay)

Najnowsze dane wskazują, że negatywny wpływ regulacji związanych z COVID-19 (głównie zasiłków opiekuńczych i redukcji wymiaru czasu pracy) na zatrudnienie i konsumpcję stopniowo wygasa. To potwierdza scenariusz analityków Credit Agricole, zgodnie z którym w III kw. br. konsumpcja nie zmieni się w porównaniu z III kw. 2019 r. wobec spadku o 6,3% r/r w II kw.

REKLAMA

W najbliższych miesiącach czynnikiem ryzyka dla konsumpcji będzie spodziewany znaczący wzrost liczby osób przebywających na kwarantannie w związku z COVID-19. Spowodowany on będzie głównie procedurami stosowanymi w przypadku zakażeń w szkołach, gdy niektórzy ze względu na charakter wykonywanej pracy nie będą mogli wykonywać jej zdalnie i w konsekwencji będą otrzymywać obniżone wynagrodzenia za czas choroby.

Będzie to hamować poprawę nastrojów konsumenckich i ożywienie konsumpcji. Wsparciem dla tego scenariusza są opublikowane dziś przez Ministerstwo Zdrowia dane dotyczące liczby osób objętych kwarantanną.

Wskazują one, że w okresie 4.09 – 16.09.2020 liczba ta wzrosła o 32,1 tys. (kompensując jej jednorazowy spadek w dniu 3 września o 27,0 tys. związany głównie ze zmianą zasad dotyczących kwarantanny), a odnotowany wczoraj wzrost tej liczby (o 9,2 tys.) był najwyższy od 5 kwietnia 2020.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony