REKLAMAIX FBK_Baner główny_23.04.-22.06.2021
Daria Prochenka, prezes zarzadu, Clochee: Co do spodziewanych strat zakładamy wariant pesymistyczny i optymistyczny, ale odpowiedź na to pytanie to niczym wróżenie z fusów

Daria Prochenka, prezes zarzadu, Clochee: Co do spodziewanych strat zakładamy wariant pesymistyczny i optymistyczny, ale odpowiedź na to pytanie to niczym wróżenie z fusów (fot. materiały prasowe)

- Obecnie produkujemy zgodnie z planem, nie przestawiamy się na nowe preparaty. Bacznie jednak obserwujemy co przynosi każdy kolejny dzień. Sygnały, które dostajemy od naszych dystrybutorów świadczą o tym, że nie będą wstrzymywane kolejne zatowarowania, ponieważ drogerie nie zostały zamknięte, a część dystrybutorów ma silne sklepy internetowe, dlatego  zachowują płynność zamówień. Przyjęliśmy w naszych założeniach także wariant pesymistyczny, że w najbliższych tygodniach zamówienia ulegną znacznemu obniżeniu - informuje Daria Prochenka, prezes zarządu firmy Clochee.

REKLAMAe-Wydanie marcowe WK.pl Baner w artykule 12-24.04.2021

Ponieważ funkcjonujemy na zasadzie outsourcingu jesteśmy uzależnieni od sytuacji u naszych partnerów zajmujących się produkcją. Obecnie produkcja odbywa się płynnie, ale tu również trzeba podkreślić, że wszystko będzie zależało od rozwoju wydarzeń. Wystarczy, że jedna osoba z załogi zachoruje, a kwarantannie będzie musiała być poddana reszta pracowników. Część z naszych partnerów wprowadziła rotacyjny system pracy, a ci którzy mogą pracują zdalnie, więc również zauważamy dużą odpowiedzialność ze strony firm produkcyjnych.

U nas również wszyscy pracownicy pracują zdalnie z domu. Zamknęliśmy nasze punkty stacjonarne, odwołaliśmy dermokonsultacje w stacjonarnych punktach i staramy się teraz skupiać szczególnie na zamówieniach online. Odwołaliśmy też wszystkie zaplanowane spotkania, które zostaną zrealizowane jako telekonferencje.

Zmiany w eksporcie, a co za tym idzie rezygnacja naszych partnerów z zamówień, nastąpiły już na początku tego roku, ponieważ w Azji problem wirusa rozpoczął się zdecydowanie wcześniej. Dlatego na bieżąco monitorowaliśmy status pandemii i poczyniliśmy korektę naszych planów.

Co do spodziewanych strat zakładamy wariant pesymistyczny i optymistyczny, ale odpowiedź na to pytanie to niczym wróżenie z fusów. Nie mieliśmy nigdy do czynienia z takim zagrożeniem więc trudno szacować rozwój sytuacji. Myślę, że trzeba być przygotowanym do elastycznych, bieżących zachowań i szybkich zmian.

Robimy plany i staramy się przygotowywać do tego co będzie za kilka miesięcy. Wierzymy, że medycyna XXI wieku jest rozwinięta na tyle dobrze, że dość szybko znajdzie się rozwiązanie aktualnych problemów.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony