PRODUCENCI I MARKI

Biznes

 

24 lutego 2022, 12:41wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
My Cream - innowacja Delia Cosmetics z 2021 roku, linia kremów do samodzielnego wykonania w domu

My Cream - innowacja Delia Cosmetics z 2021 roku, linia kremów do samodzielnego wykonania w domu (źródło: Instagram)

Delia Cosmetics odnotowała kilkunastoprocentowy wzrost sprzedaży w 2021 roku. Pomimo pandemii znacząco poszerzyła asortyment oraz swoją obecność w sieciach handlowych. Rozpoczęła współpracę z nowymi rynkami zagranicznym i inwestowała w marketing, także ten prowadzony za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Delia Cosmetics odnotowała kilkunastoprocentowy wzrost sprzedaży w 2021 roku. Pomimo trwającej pandemii postawiła na poszerzenie portfolio produktowego o liczne nowości. Wdrożyła kilkanaście nowych linii produktowych, w tym innowacje – kremy do samodzielnego wykonania w domu, niestandardowe formulacje (galaretki i budynie) czy profesjonalne zabiegi do brwi do użytku domowego.   

W ubiegłym roku przeprowadziła też ogólnopolską kampanie telewizyjna linii Cameleo Anti Damage i nawiązała współpracą z Pauliną Krupińską, która została ambasadorką Delia Cosmetics. Przeprowadziła tez kilkadziesiąt kampanii online i szeroko zakrojoną akcję influencer marketingu, która przełożyła się na kilkunastomilionowe zasięgi.

Czytaj też: Delia Cosmetics uzyskała ponad 1 mln wyświetleń kampanii linii Cameleo na TikToku

Liczne wdrożenia wpłynęły na poszerzenie asortymentu Delii w najpopularniejszych sieciach w Polsce:  Rossmannie, Hebe, Naturze, Jawie i Kontigo, ale także w Lidlu, Dino, E.Leclercu, Intermarche i Stokrotce. Produkty Delia Cosmetics trafiły tez do sieci Dealz. Firma nie pozostała obojętna na wzrost znaczenia e-commerce. Rozbudowała i wzmocniła swoją obecność w tym kanale, tworząc oficjalny sklep na Allegro, wchodząc do Amazona oraz do e-drogerii Notino.

W 2021 kontynuowała też swoją ekspansje zagraniczną. Do listy kierunków eksportowych doszły Ewador, Chile, Uzbekistan, Bahrajn, Oman i Nepal. W sumie Delia Cosmetics wysyła swoje produkty na ponad 90 rynków zlokalizowanych na pięciu kontynentach.

Delia Cosmetics ma dwa zakłady produkcyjne, z których na rynek trafia ponad 40 mln kosmetyków rocznie. W ubiegłym roku poszerzyła listę certyfikatów, którymi są one sygnowane. Jednym z nich jest Ecocert Cosmos Natural, którym oznaczona została linia Ekoflorist.

Czytaj też: Premiera linii Ekoflorist Delia Cosmetics

Delia Cosmetics i jej produkty zdobyły w ubiegłym roku liczne nagrody konsumenckie i branżowe, w tym złotą Perłę Rynku Kosmetycznego dla linii wegańskich podkładów.

Czytaj też: Delia Cosmetics w wegańskim nurcie

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony