REKLAMAMince Pharma_banner główny_19.10 - 26.10

KONSUMENT i TRENDY

TRENDY

 

24 września 2021, 11:44wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Tylko jedna piąta mężczyzn nie przywiązuje wagi do fryzury i o nią nie dba.

Tylko jedna piąta mężczyzn nie przywiązuje wagi do fryzury i o nią nie dba. (fot. Shutterstock)

Co jest najważniejsze dla mężczyzn kupujących kosmetyki? Okazuje się, że jednak cena. Panowie udowodnili po raz kolejny, że są bardzo pragmatyczni. Najwięcej, bo 29 proc. panów wskazało, że przy wyborze kierują się ceną, ale już na drugim miejscu znalazła się jakość, na którą stawia 24 proc. badanych – tak wynika z najnowszego raportu Beauty & the Future firmy Mobile Institute. Wiadomości Kosmetyczne maja przyjemność być patronem medialnym tej wartościowej publikacji.

Istotnym czynnikiem przy decyzji o zakupie kosmetyków przez mężczyzn okazał się również zapach, którego wagę przy wyborze wskazało 20 proc. badanych. Jest on szczególnie ważny dla mężczyzn z pokolenia Silver Power (51 proc. wskazań). Z kolei panowie z najmłodszego pokolenia częściej niż reszta zwracają uwagę na pochodzenie kosmetyku – 30 proc.

Badanie potwierdza, że kosmetyki to domena kobiet, ponieważ aż 44 proc. mężczyzn przyznaje, że to żona lub partnerka zaopatruje ich w kosmetyki. Jeśli chodzi natomiast o okoliczności kupowania kosmetyków, to 30 proc. robi to przy okazji innych zakupów, np. spożywczych w markecie, a 52 proc. przyznaje, że nie ma reguły.

Warto również zaznaczyć, że coraz wyższa jest także świadomość zakupowa polskich konsumentów. Polacy czytają etykiety. Niemal połowa badanych (47 proc.) deklaruje, że sprawdzają etykiety produktów kosmetycznych przed zakupem, 18 proc. robi tak zawsze. Częściej etykiety studiują mężczyźni.

Panowie, którzy samodzielnie zaopatrują się w kosmetyki w ciągu ostatniego roku kupili przede wszystkim krem/piankę do golenia (43 proc.) i żel pod prysznic (32 proc.). Wśród naszych badanych 40 proc. to osoby, które korzystają z kosmetyków przeznaczonych do brody lub golenia, przede wszystkim są to żele do golenia (42 proc.) i kremy po goleniu (38 proc.).

Broda ważny atrybut męskości

Z badania wynika, że 12 proc. badanych panów to brodacze. Wśród mężczyzn z pokolenia Silver Power już jedna czwarta posiad bujny zarost. Brodę częściej posiadają także mężczyźni z miast 100-200 tys mieszkańców.
23 proc. mężczyzn, którzy są brodaczami jest zdania, że kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji zarostu powinny być przede wszystkim wydajne. Aż 19 proc. z nich wskazało również, że istotny jest przyjemny zapach i łatwość w przechowywaniu.

Tylko jedna piąta mężczyzn nie przywiązuje wagi do fryzury i o nią nie dba. 31 proc. co jakiś czas zmienia fryzurę, a 20 proc. chodzi regularnie do fryzjera lub barbera.

Dane na podstawie badania zrealizowanego przez Mobile Institute na przełomie sierpnia i września 2021 roku na grupie ponad 2000 internautów. Partnerem Głównym inicjatywy jest Blix, a Partnerem marka Naturativ. Wyłączny Patronat Medialny nad badaniem i raportem objęły Wiadomości Kosmetyczne, natomiast Patronat Merytoryczny - Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony