REKLAMAMężczyzna webinar baner glowny_obejrzyj nagranie

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Perfumerie

E-COMMERCE

 

26 listopada 2021, 13:39wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Douglas ogłosił, że priorytetem dla firmy jest rozwój e-commerce i konsekwentnie realizuje tę strategię

Douglas ogłosił, że priorytetem dla firmy jest rozwój e-commerce i konsekwentnie realizuje tę strategię (fot. shutterstock)

Niemiecki Douglas rozpoczyna współpracę z Gorillas Technologies – firmą specjalizującą się w szybkich dostawach zakupów. Projekt ruszył od dziś, 26 listopada 2021, pilotażowo w Hamburgu.

REKLAMANajlepszy Produkt 2022_ogloszenie wynikow_baner w artykule

W ramach projektu pilotażowego, który ma potrwać do końca 2021 r. sieć perfumerii Douglas rozpoczyna współpracę z firmą Gorillas Technologies specjalizującą się w szybkich dostawach zakupów.

Berliński start-up w ciągu kilku minut sprowadzi nasze produkty do Twojego domu – promuje nową usługę Douglas. – Możesz zamówić 25 ekskluzywnych produktów kosmetycznych i lifestylowych z naszej oferty za pośrednictwem Gorillas – dodała na swoim profilu na LI Tina Müller, CEO Douglas Group.

Gorillas Technologies to niemiecki start-up wyceniany na minimum miliard dolarów. Oferuje tzw. szybkie dostawy zakupów. Klienci składają zamówienia online i powinni otrzymać produkty po 10-15 minutach. Przesyłki są kompletowane w dark storach, czyli niewielkich magazynach rozlokowanych na terenie miasta, a dostarczają je kurierzy poruszający się na skuterach lub rowerach tradycyjnych i elektrycznych.

Czytaj także: Douglas zdradza sekret swojego sukcesu w e-commerce

Douglas to wiodąca sieć perfumerii w Europie. Oferuje ponad 130 tys. produktów kosmetycznych i lifestylowych w sklepach internetowych i w ponad 2 tys. sklepów stacjonarnych. Na skutek pandemii i zmiany nawyków zakupowych konsumentów zarząd sieci podjął w tym roku decyzję o zamknięciu ok. 500 stacjonarnych perfumerii w całej Europie z czego około 60 w Niemczech. Największy wysiłek został położony w dalszy rozwój sprzedaży internetowej.

W trzecim kwartale roku obrotowego 2020/2021, który w grupie Douglas liczony jest od 1 kwietnia do 30 czerwca 2021, sieć perfumerii osiągnęła dwucyfrowy wzrost sprzedaży. Ogólnie o 16,8 proc. i o 20 proc. w przypadku sprzedaży e-commerce. 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony