Douglas w CH Bonarka w Polsce

Douglas w CH Bonarka w Polsce (fot.materiały prasowe)

E-commerce pomógł sieci perfumerii Douglas łagodniej przejść przez kryzys. Firma wyciągnęła wnioski i zamierza intensywnie inwestować w online. –  Można przewidzieć, że w Niemczech będziemy bardziej firmą zajmującą się handlem elektronicznym niż stacjonarnym detalistą – powiedziała Tina Müller, dyrektor generalny sieci Douglas.

REKLAMAEco&More belka w artykułach Perły (23-29.09.2020)

Postęp w biznesie online pomógł sieci perfum Douglas powstrzymać skutki kryzysu wynikającego z pandemii. Grupa planuje zrewidować koncepcję swojego działania, rozwijając internetowy kanał sprzedaży – podaje serwis lebensmittelpraxis.de.

Po stratach na sprzedaży w marcu, kwietniu i maju spowodowanych zamknięciami oddziałów sieci perfumerii w całej Europie, Douglasowi udało się osiągnąć wzrost sprzedaży w czerwcu w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku.

Skonsolidowana sprzedaż w pierwszych dziewięciu miesiącach roku finansowego 2019/2020 wyniosła 2,5 mld euro, o 7,5 proc. poniżej wartości z poprzedniego roku.
Sprzedaż przez internet w trzecim kwartale była o ponad 70 proc. wyższa niż rok wcześniej.

„W Niemczech udział handlu elektronicznego w sprzedaży wynosi obecnie 40 proc. Można przewidzieć, że w Niemczech będziemy bardziej firmą zajmującą się handlem elektronicznym niż stacjonarnym detalistą” – powiedziała niemieckiej agencji prasowej Tina Müller, dyrektor generalny sieci Douglas. Jak dodała, restrukturyzacja biznesu obejmie również zamykanie oddziałów. „Niemcy będą mniej dotknięte zamknięciami sklepów niż Europa Południowa” – poinformowała Tina Müller. 

O tym, że e-commerce okazał się dużym wsparciem dla Douglasa czytaj także w naszym wywiadzie z Agnieszką Mosurek-Zava, CEO Douglas Poland & CEE Region

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony