REKLAMAHeinz Glas Banner Główny październik 2020
Ekspozycja kosmetyków naturalnych w drogeriach Koliber

Ekspozycja kosmetyków naturalnych w drogeriach Koliber (fot. materiały prasowe/drogerie Koliber)

Sieć drogerii Koliber rozszerza ofertę kosmetyków naturalnych i tworzy z nich odrębną kategorię w wybranych sklepach.

REKLAMA

Sieć drogerii Koliber rozszerza ofertę kosmetyków naturalnych. Powstaje z nich odrębna kategoria w wybranych sklepach. – Pierwsze wyodrębnione i specjalnie oznaczone ekspozycje kosmetyków naturalnych wprowadziliśmy pilotażowo do kilku drogerii pod koniec ubiegłego roku. W maju br. przedstawiliśmy efekty pilotażu właścicielom drogerii podczas naszej konferencji handlowej.  Ponieważ pilotaż cieszył się dużym zainteresowaniem konsumentów, a co za tym idzie również właścicieli drogerii, wprowadzamy ekspozycje kosmetyków naturalnych do kolejnych placówek. Planujemy, że do końca tego roku 30 drogerii dołączy do tego programu – mówi Joanna Mazur, Kierownik sieci drogerii Koliber. Zapewnia, że sieć zadbała o wiedzę doradców w każdej z pilotażowych placówek. – Personel każdego sklepu, do którego wprowadzamy kosmetyki naturalne, przeszedł cykl odpowiednich szkoleń i uzyskał pełną wiedzę niezbędną do skutecznej pracy z tym asortymentem – dodaje.

Kosmetyki naturalne prezentowane są w drogeriach Koliber na odrębnych ekspozycjach i specjalnie oznaczone. Na półki trafiają marki niszowe, ale już znane, takie jak np. Orientana, Ecolab, Korana, Make Me Bio, Flora Siberica, Ecocoera, czy mydła z Aleppo. – Dobierając asortyment przeprowadziliśmy wnikliwe analizy potencjału sprzedaży, tak aby upewnić się że każdy produkt, który znajdzie się na tej ekspozycji, będzie nie tylko uzyskiwał dobre wyniki sprzedażowe, ale również będzie częścią spójnej całości w oczach klientów drogerii Koliber – wyjaśnia Joanna Mazur. Sieć Koliber stale poszukuje jednak nowych marek do współpracy. Producenci mają okazję zaprezentować swoją ofertę franczyzobiorcom podczas targów handlowych organizowanych przez sieć. Najbliższe takie targi odbędą się 12 października w Wiśle. Firmy mogą współpracować z siecią bezpośrednio lub przez dystrybutora – firmę Ambra.

Drogerie Koliber to franczyzowa sieć. Jej właścicielem i głównym operatorem jest hurtownia Ambra – dostawca chemii gospodarczej i kosmetyków. Ambra należy do Grupy Eurocash, w której działają także sklepy kosmetyczne Kontigo.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony