REKLAMAWebinar Żabka_edukacja
Arkadiusz Szczepaniak, wiceprezes zarządu ds. finansowych, Drogerie Natura: Spółka intensywnie pracuje nad rozwojem segmentu online swojej działalności

Arkadiusz Szczepaniak, wiceprezes zarządu ds. finansowych, Drogerie Natura: Spółka intensywnie pracuje nad rozwojem segmentu online swojej działalności (fot.materiały prasowe)

Sieć Drogerie Natura rezygnuje z rozwijania projektu franczyzowego i otwierania agencyjnych sklepów – wynika z naszych informacji. Firma nie podaje powodów swojej decyzji, potwierdza jednak, że wysiłki zostaną położone na rozwój segmentu online w jej działalności. Natura zapewnia, że dla jej obecnych partnerów agencyjnych nic nie zmienia się w kwestii współpracy z siecią.

REKLAMABio madent_Testowane przez WK

Jak wynika z naszych informacji, sieć drogerii Natura nie będzie już otwierała sklepów w modelu agencyjnym, który nazywany był przez spółkę projektem franczyzowym. Ze strony internetowej firmy zniknęła zakładka z informacjami o projekcie franczyzowym. Wraz z końcem roku z Natury odchodzi menedżerka odpowiedzialna za rozwój sieci sprzedaży sklepów własnych i agencyjnych. Spółka chce się skupić przede wszystkim na e-commerce.

Trwająca pandemia znacząco wpłynęła na handel, na nowo definiując sposób robienia zakupów. Dotyczy to również branży beauty. Coraz więcej konsumentów kupuje online i deklaruje, że pozostanie przy tej formie również po zakończeniu pandemii. Klienci mają jednak określone wymagania: oczekują wygody, szerokiej oferty produktów w przystępnych cenach, tej samej wysokiej jakości obsługi jak w sklepach stacjonarnych, a także ultraszybkich dostaw – komentuje dla wiadomoscikosmetyczne.pl Arkadiusz Szczepaniak, wiceprezes zarządu ds. finansowych.

To jedno z najważniejszych i zarazem najpilniejszych wyzwań, przed jakim stoją obecnie Drogerie Natura. Spółka intensywnie pracuje nad rozwojem segmentu online swojej działalności, aby jak najlepiej odpowiedzieć na rosnące oczekiwania i potrzeby klientów. Ma ku temu wszelkie zasoby: wiedzę, kompetencje i doświadczenie. Natura jest bowiem częścią Pelion – największej firmy działającej w sektorze ochrony zdrowia w Polsce, która doskonale wie, w jaki sposób szybko i bezpiecznie dostarczać produkty zamówione online. Dzięki obecności Pelion w dwóch strategicznych branżach: zdrowotnej i beauty, firma z optymizmem patrzy w przyszłość – dodaje. 

Jak zapewnia zarząd sieci, „zespół Natury pracuje obecnie nad kilkoma nowymi projektami i rozwiązaniami, które już wkrótce zaproponuje swoim klientom i kontrahentom”.

Firma nie komentuje zmian, jakie w ostatnich tygodniach zaszły w zarządzie spółki.

Czytaj także: Daniel Rogiński z Drogerii Natura do Zalando

Natura to sieć ok. 300 drogerii oraz sklep internetowy drogerienatura.pl. Spółka należy do Grupy Pelion, w której działa także największa w Polsce sieć aptek DOZ. 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Finansista 3 11 miesięcy temuocena: 100% 

  Ja nie wiem jak do tej pory Prezes Pelionu łudzi się Twoją strategią.

  Edytowany: 11 miesięcy temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Andzela 2 12 miesięcy temu

  Strona słaba i same błędy

  Edytowany: 11 miesięcy temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Polbita 1 12 miesięcy temuocena: 100% 

  Oj Arku co to za bajki. Nie potraficie towarować sklepów i stąd pozwy od franczyzobiorców którzy nie mają co sprzedawać. E-commerce już od kilku lat nieprzerwanie usprawniacie i dalej nie działa jak powinien. A z tych "300 sklepów" to chociaż 250 jeszcze działa?

  Edytowany: 11 miesięcy temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony