REKLAMAPrzewodnik po handlu - baner główny WK 2019

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

PERSONALIA

 

8 lutego 2018, 17:32wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

Revlon ogłosił, że Fabian Garcia, dyrektor generalny firmy odchodzi, aby „realizować inne zadania”. Stało się to w momencie, gdy firma boryka się ze stratami.

(fot. facebook.com/RevlonColorstayRO/)

Zarządzaniem Revlonem zajmie się tymczasowo Paul Meister, dotychczasowy członek zarządu firmy, który przejmie obowiązki Garcii, z dniem 1 marca.

W tym samym komunikacie spółka zawarła wstępne sprawozdanie dotyczące jego wyników w IV kwartale 2017 roku. Wykazuje w nim, że strata netto za czwarty kwartał 2017 roku mieści się w przedziale 60-80 milionów dolarów, w porównaniu do 36,5 miliona dolarów w czwartym kwartale 2016 roku. Całkowita strata netto za rok 2017 to natomiast 165-185 mln dolarów, w porównaniu do 21,9 mln dolarów w 2016 r. Firma twierdzi, że część strat jest wynikiem niedawno przyjętej federalnej reformy podatkowej.

Revlon szacuje, że sprzedaż netto w trzech ostatnich miesiącach ubiegłego roku wyniosła około 785 milionów dolarów, w porównaniu do 801 milionów dolarów w czwartym kwartale 2016 r. Całkowita sprzedaż netto w 2017 r. szacowana jest natomiast na około 2,7 miliarda dolarów , w porównaniu do 2,3 miliardów w 2016 r.

Ron O. Perelman, prezes Revlona, ​​przyznał że przed jego firmą stoi mnóstwo wyzwań. Dodał jednak, że ​​ Revlon nabiera rozpędu i jest gotowy do rozwoju. Wyzwania o których mówi są związane z zakupem w 2016 roku konkurencyjnej marki – Elizabeth Arden (za kwotę 419,3 mln dolarów), co miało wzmocnić Revlon o produkty do pielęgnacji oraz zapachy sygnowane przez gwiazdy. Zapewnił, że ostatecznie udało się pomyślnie przeprowadzić integrację Elizabeth Arden z kanałem e-commerce spółki oraz wprowadzić ją do specjalistycznych sklepów kosmetycznych. – To był trudny dla nas rok, dlatego chcę podziękować Fabianowi za jego przywództwo w tym dynamicznym okresie – powiedział Ronald O. Perelman i dodał, że nie może się doczekać, aby zacząć czerpać korzyści z przejęcia Elizabeth Arden i nadal rozwijać firmę w nowych dla niej obszarach.

Po informacji o rezygnacji ze stanowiska dotychczasowego dyrektora generalnego Revlon, cena akcji firmy spadła o 4,97 proc. do 22 dolarów za akcję.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Wiadomości Kosmetyczne 2 ponad rok temu

  Biorąc pod uwagę źródło zdjęcia, raczej nie ma możliwości, aby znalazły się na nim produkty innej marki niż Revlon.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~RR 1 ponad rok temu

  Dlaczego w artykule o REVLONIE na zdjęciu znalazły się produkty Makeup REVOLUTION

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony