REKLAMAWebinarium DZP_baner główny_maj-czerwiec 2022
Logotyp główny Eco&More z graficznym symbolem przedstawiającym liść

Logotyp główny Eco&More z graficznym symbolem przedstawiającym liść (źródło: ecoandmore.pl)

Eco & More z okazji 10-lecia swojej obecności na rynku odświeża identyfikacje wizualną. Powstały nowe logotypy dla wszystkich projektów prowadzonych w ramach firmy.

REKLAMAWebinarium DZP_belka w artykule_maj-czerwiec 2022

Eco & More to dystrybutor ekologicznych kosmetyków i artykułów higienicznych, który w listopadzie 2021 roku obchodził 10 lat swojego istnienia. To wydarzenie zbiegło się w czasie z przeprowadzką do nowego biura. Teraz firma poinformowała, że zdecydowała się też na odświeżenie logotypów dla wszystkich swoich projektów.

– Chcieliśmy, by logotypy w ramach grupy były wizualnie powiązane, a także tworzyły system pasujący do logotypów marek, które dystrybuujemy – czytamy we wpisie Eco&More w mediach społecznoścowych.

Natomiast na blogu firma wyjaśniła skąd pomysł na zmianę:

– Poszczególne logotypy projektów, firm czy sklepów powstawały w różnym czasie i bazowały na różnych pomysłach, przez co nie do końca do siebie pasowały. Dodatkowo znając dynamikę zmian i ilość pomysłów na nowe projekty w naszym zespole, postanowiliśmy stworzyć coś więcej – spójny system identyfikacji wizualnej, który pozwoli nam w przyszłości tworzyć nowe logotypy, pasujące do siebie, ale także świetnie grające w pojedynkę – czytamy na firmowym blogu Eco & More.

Za rebranding odpowiedzialny był Dział Komunikacji, skupiający kompetencje graficzne i obsługę mediów społecznościowych. Założeniem było stworzenia systemu znaków graficznych nie opierających się na konkretnym kolorze.

– Nasze logo często występuje obok znaków graficznych marek, które dystrybuujemy. Musi więc pasować do nich kolorystycznie. Powinno też być proste i minimalistycznie, by nie przytłaczać znaków przy których się pojawia. Minimalizm wpasowuje się także w filozofię naszej marki – wyjaśnia firma.

Dalej czytamy, że założeniem były też nawiązania do natury i ekologii. Twórcy nie chcieli natomiast, by symbolika była zbyt mocno osadzona w tradycji i historii.

– Patrzymy w przyszłość, korzystamy z nowoczesnych narzędzi jako organizacja, uczymy się na błędach, szanujemy tradycję, ale nie negujemy postępu – czytamy na firmowym blogu.

Pierwszą inspiracją była mozaika – graficzny motyw nawiązujący do natury – plaster miody, żyłki na liściach itp. Drugą tangram – geometryczna układanka, z której można tworzyć setki kształtów. Finalnie powstały inspirowane naturą uproszczone symbole, które będą wykorzystywane jako sygnety poszczególnych logotypów wewnątrz grupy.

– System ten po pierwsze spełnił nasze założenia co do naszych wartości i ducha marki (natura + nowoczesność), po drugie pozwala na prawie nieskończone tworzenie nowych logotypów – podsumowała firma.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony