REKLAMA

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

OPAKOWANIA

 

20 stycznia 2020, 14:48wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Branżę opakowań czekają duże nakłady: nie tylko na innowacje i technologie produkcji, ale także zbieranie i obróbkę zużytych opakowań

Branżę opakowań czekają duże nakłady: nie tylko na innowacje i technologie produkcji, ale także zbieranie i obróbkę zużytych opakowań (fot. Adobe)

Średni obieg należności oraz poziom trudnych długów są stabilne w branży opakowań. To efekt szerokiej bazy odbiorców, co pozwala niwelować wpływ problemów poszczególnych ich grup.

REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA - Belka w artykuałch (13-28.02.2020)

Ne horyzoncie pojawiło się spowolnienie europejskiej gospodarki oraz zapewne także tempa wzrostu polskiego PKB (nawet do 3,3 proc. w przyszłym roku zgodnie z prognozą Euler Hermes), co wpłynąć może całościowo na odbiorców opakowań.

 Jednak perspektywy tej branży są dość obiecujące. Produkcja opakowań w Polsce wzrosła w ub. roku o 6 proc., w niewiele mniejszym tempie rosła poligrafia. Produkcja opakowań w Polsce zużywa aż 1/3 z 3,5 mln ton tworzyw sztucznych zużywanych na polskim rynku.

Poligrafia w znacznym stopniu związana jest z rynkiem opakowań, a aż 60 proc. jej produkcji trafia na eksport.  W ciągu 5 lat (2011-2016) wzrósł on nominalnie o 114 proc.!

Na rynek opakowań wpływają i coraz bardziej będą go zmieniać zmiany społeczne – wzrost świadomości ekologicznej wspieranej zmianami podatkowymi jednorazowych opakowań z plastiku. Branżę czekają więc duże nakłady - nie tylko na innowacje i technologie produkcji, ale także zbieranie i obróbkę zużytych opakowań. Prawdopodobnie od 2020 roku producenci, którzy wprowadzają na rynek opakowania będą musieli zapłacić  za ich zbiórkę i późniejszy recykling.

Wyzwaniem dla branży jest także fakt, że najatrakcyjniejsze marketingowo opakowania są z reguły najdroższe/najtrudniejsze pod względem recyklingu.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony