REKLAMAFBK-banner główny-lipiec 2020

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

Eksport

 

14 listopada 2019, 09:32EXPO 2020 odbędzie się w Dubaju. To dla polskich firm doskonała okazja do zaistnienia w tym regionie

EXPO 2020 odbędzie się w Dubaju. To dla polskich firm doskonała okazja do zaistnienia w tym regionie (fot. Adobe)

Polskie firmy coraz odważniej wchodzą na zamożne rynki takich krajów, jak Zjednoczone Emiraty Arabskie, Arabia Saudyjska, Katar, Bahrajn, Oman czy Kuwejt. Dobrą okazją do zaistnienia w tym regionie będzie Expo 2020 w Dubaju - pisze Rzeczpospolita.

REKLAMA

Perspektywy rozwoju handlu Polski z krajami Bliskiego Wschodu są obiecujące. Również z powodu zapowiadanej, mocnej pod kątem gospodarczym obecności naszego kraju na światowej wystawie Expo 2020 w Dubaju. ZEA to druga największa gospodarka na Bliskim Wschodzie i główny partner handlowy Polski w regionie - podaje Rzeczpospolita.

Handlowi z państwami arabskimi, takimi jak Arabia Saudyjska, Bahrajn, Katar, Kuwejt, Oman i Zjednoczone Emiraty Arabskie – ZEA poświęcono spotkania z czwartej edycji Programu Handlu Zagranicznego (PHZ).

Polskim przedsiębiorcom oferujemy obecność w polskim pawilonie, ale także szeroki program gospodarczy obejmujący wsparcie promocyjne, organizacyjne i finansowe. Do współpracy zapraszamy szczególnie firmy reprezentujące branże strategiczne z punktu widzenia potencjału eksportowego na rynki Bliskiego Wschodu, a więc branże: sprzętu medycznego, kosmetyczną, tzw. Mody Polskiej, IT/ICT, meblarską, biotechnologii i farmaceutyków, usług prozdrowotnych, spożywczą, budowy i wykańczania budowli oraz jachtów i łodzi rekreacyjnych – mówił Moneer Faour, dyrektor polskiego pawilonu na Expo 2020.

Podczas Expo 2020 zaplanowane są wydarzenia promujące poszczególne firmy i sektory, np. prezentacje kosmetyków, pokazy mody czy produktów spożywczych.

Polscy gracze na bliskowschodnim rynku

Część polskiego biznesu jest już dość mocno osadzona na rynkach tego regionu. Są tam obecne takie firmy jak np.: Inglot, Comarch, CCC, Freezco, Grupa Nowy Styl, Multidekor, Mokate czy Techglass.

Kontrahenci z Półwyspu Arabskiego oczekują natychmiastowej reakcji na ich zapytania. Oczekują też rabatów. Niestety, szybkość reakcji w drugą stronę to już zupełnie inne, dużo dłuższe terminy – tłumaczyła. Dodała też, że poważne rozmowy handlowe i kontakty na stoisku w Dubaju ruszyły dopiero po dokooptowaniu do damskiego składu mężczyzny - mówiła  Alicja Bularz, dyrektor handlowy w spółce FPUH KAMIL Kamil Gawliński Import-Eksport zajmującej się produkcją kosmetyków naturalnych.

Firma sprzedaje je m.in. w: ZEA, Bahrajnie, Katarze, Kuwejcie i Arabii Saudyjskiej.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony