STREFA URODY

Włosy

 

20 stycznia 2021, 17:12Amerykanki wykorzystały izolację do zmiany koloru na odważniejszy

Amerykanki wykorzystały izolację do zmiany koloru na odważniejszy (fot. Shutterstock)

Jedna na trzy kobiety w USA podczas kwarantanny po raz pierwszy w życiu koloryzowała sama włosy. 85 proc. z nich stwierdziło, że farbuje włosy, aby pokryć siwiznę, a ponad połowa zdecydowała się zmienić kolor na odważny korzystając z izolacji w domu - czytamy w Premium Beauty News.

Niedawne badanie przeprowadzone przez OnePoll w imieniu Garnier ujawniło nawyki dotyczące koloryzacji włosów 2000 amerykańskich kobiet w wieku 18 lat i starszych. 

Jedna na trzy kobiety w USA po raz pierwszy farbowała samodzielnie włosy w domu podczas kwarantanny i najczęściej skorzystała w tym celu z platformy społecznościowej Instagram (30 proc.) lub szukała w internecie samouczków (29 proc.), aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

Według badań przeciętna Amerykanka uważa, że ​​w 2020 roku postarzała się prawie o cztery lata z powodu stresu związanego z pandemią. Ten dodatkowy stres objawiał się na wiele sposobów, w tym pojawieniem się nowych siwych włosów. Prawie połowa ankietowanych kobiet (42 proc.) stwierdziła, że ​​podczas kwarantanny odkryła nowe siwe pasma. Ponad połowa kobiet (52,32 proc.) jest zdania, że podczas kwarantanny siwieje szybciej niż w innych okolicznościach. Połowa ankietowanych kobiet (50,37 proc.) stwierdziła, że ​​farbowała włosy podczas kwarantanny, aby ukryć siwiznę.

Dlaczego kobiety decydowały się na farbowanie włosów w domu podczas kwarantanny?

Ankietowane podawały różne przyczyny farbowania włosów w domu podczas kwarantanny, w tym odrosty (17,86%) i wypłukanie koloru (15,36%). Jedna na pięć kobiet przyznała, że farbowała włosy podczas kwarantanny z powodu potrzeby zmiany. Cztery na pięć kobiet po raz pierwszy koloryzowały włosy samodzielnie podczas kwarantanny (80%) Kobiety zwracały się do różnych źródeł, aby po raz pierwszy dowiedzieć się, jak farbować włosy w domu, w tym jako źródło inspiracji królował Instagram (30,49%), strony internetowe (29,2%) i YouTube (23,5%).

Ponieważ kwarantanna trwała dłużej, niż się spodziewano, kobiety musiały dołożyć wszelkich starań, aby określić, kiedy i jak często farbować włosy w domu. Ponad połowa (88%) kobiet przyznaje, że od początku kwarantanny wielokrotnie farbowała włosy w domu (więcej niż raz). Kobiety chciały utrzymać same kolor również po izolacji, w tym jedna na trzy kobiety (31%) farbowała włosy w domu co 3 do 4 tygodni, około jedna czwarta (25,04%) od 5 do 6 tygodni i jedna piąta (19,08%) kobiet wytrzymała do 7 - 8 tygodnia.

Zwykle najtrudniejszą częścią farbowania włosów w domu jest dobranie odpowiedniego produktu.

Kobiety spędzały czas w domu i tam mogły wypróbować nowe produkty i odcienie. Prawie połowa amerykańskich respondentek (42,7%) przyznała, że ​​wypróbowała nową markę domowej farby do włosów niż ta, której używały wcześniej, a około jedna trzecia kobiet (37,2%) przyznała, że s​​próbowały koloru, którego nie nosiły wcześniej ponieważ mogły zostać w domu w razie niezadowalającego efektu.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony