REKLAMAHeinz Glas Banner Główny październik 2020

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

Analizy

Badania i rozwój

 

29 września 2020, 14:56wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
dr inż. Iwona Białas, safety assessor, właściciel firmy Cosmetosafe Consulting podczas 8. Forum Branży Kosmetycznej będzie mówić o odpowiedzialności za wprowadzanie kosmetyków do obrotu

dr inż. Iwona Białas, safety assessor, właściciel firmy Cosmetosafe Consulting podczas 8. Forum Branży Kosmetycznej będzie mówić o odpowiedzialności za wprowadzanie kosmetyków do obrotu (fot.materiały prasowe)

„Odpowiedzialność za wprowadzenie kosmetyku do obrotu. Na szali bezpieczeństwo konsumenta, wizerunek marki i stabilność firmy” – prelekcję pod tym tytułem wygłosi podczas 8. Forum Branży Kosmetycznej dr inż. Iwona Białas, safety assessor, właściciel firmy Cosmetosafe Consulting.

REKLAMA

Na kim spoczywa odpowiedzialność za wprowadzenie kosmetyków do obrotu? Na kogo spadają konsekwencje, gdy na półki trafi produkt z zakazanym składnikiem? Na producenta, czy na sprzedawcę? Czy każdą partię produktów sprowadzonych do Polski można zarejestrować i wprowadzić do sprzedaży? Czy każdy kosmetyk jest bezpieczny, czy jedne są bezpieczniejsze od innych?  To tylko niektóre z pytań zadawanych sobie przez uczestników rynku kosmetycznego lub tych, którzy dopiero chcą na nim zaistnieć. Odpowie na nie dr inż. Iwona Białas, safety assessor, właściciel firmy Cosmetosafe Consulting podczas 8. Forum Branży Kosmetycznej. O wadze problemu świadczy wymowny tytuł wykładu: „Odpowiedzialność za wprowadzenie kosmetyku do obrotu. Na szali bezpieczeństwo konsumenta, wizerunek marki i stabilność firmy”.

Iwona Białas to doktor inżynier chemii, specjalistka toksykologii z wieloletnim doświadczeniem w branży kosmetycznej. Członek Polskiego Towarzystwa Toksykologicznego. Wykładowca akademicki z zakresu chemii kosmetycznej. Wspiera polskich i zagranicznych przedsiębiorców w bezpiecznym wprowadzaniu produktów do obrotu na rynki w Polsce i całej Unii Europejskiej.
W pracy safety assessora łączy kluczowe kompetencje: chemika, toksykologa i kosmetologa. Przygotowuje profesjonalne analizy bezpieczeństwa dając producentom, importerom oraz dystrybutorom kosmetyków z całej Europy pewność, że oferowane przez nich portfolio produktów jest zgodne z prawem, bezpieczne dla użytkowników i właściwie oznakowane.

Od 2018 posiada tytuł: „DGK Safety Assessor”. Na bieżąco monitoruje zmiany prawne dotyczące branży kosmetycznej w Polsce i Europie, śledzi trendy i nowe możliwości badań kosmetyków. Jest autorką licznych branżowych publikacji i wystąpień kongresowych i konferencyjnych.

Forum Branży Kosmetycznej  to konferencja B2B dla dostawców produktów i usług, łącząca producentów z handlem, poświęcona najważniejszym wydarzeniom i trendom zachodzącym w branży kosmetycznej. Co roku uczestniczy w niej około 400 osób – menedżerowie zarządzający firmami kosmetycznymi oraz menedżerowie odpowiadający za zamówienia do sieci handlowych i największych firm dystrybucyjnych w Polsce i na świecie. W tym roku odbędzie się już 8. edycja Forum, które na stałe wpisało się w kalendarz biznesowych konferencji dla branży kosmetycznej. 

Forum Branży Kosmetycznej ma formułę typowo biznesową. Łączy wykłady ekspertów, dyskusje panelowe, prezentacje trendów oraz nowości. Daje możliwość nawiązania bezpośrednich kontaktów pomiędzy potencjalnymi partnerami w biznesie, również w ramach aranżowanych spotkań indywidualnych (networking).
Co roku wykłady w części konferencyjnej przygotowują eksperci w swoich dziedzinach reprezentujący m.in. czołowe międzynarodowe instytuty badawcze oraz firmy konsultingowe i doradcze. W panelach dyskusyjnych zasiadają praktycy mający istotny wpływ na kształt kosmetycznego rynku w Polsce. Konferencja podzielona na bloki takie jak: handel i dystrybucja, konsument i trendy, nowe technologie daje pełen obraz kosmetycznego rynku i zachodzących na nim zmian.
Integralną częścią konferencji są targi top produktów, na których partnerzy Forum prezentują swoje marki i ofertę skierowaną do detalu oraz prowadzą biznesowe rozmowy z potencjalnymi kontrahentami.

W tym roku Forum Branży Kosmetycznej 2020 odbędzie się 19 listopada br. w Warszawie, w formule stacjonarnej uzupełnionej o transmisję on-line.

Trwa rejestracja na Forum Branży Kosmetycznej 2020!

Zobacz fotorelację z edycji 2019

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony