Pierwszy sklep firmowy spółki Madonis w Wieruszowie

Pierwszy sklep firmowy spółki Madonis w Wieruszowie (fot.materiały prasowe Madonis)

Firma Madonis uruchomiła w Wieruszowie swój firmowy sklep z kosmetykami i środkami czystości, w których produkcji się specjalizuje. To testowy projekt. Jeśli się przyjmie, powstaną kolejne placówki.

REKLAMAGOLDENBOX - belka w artykule - 16.07 - 16.08

Firma Madonis, producent kosmetyków Nutka Canabo, XD, Pharmazis oraz środków czystości Mill Clean (w tym linie eco oraz certfikowane produkty dla wegetarian i wegan) otworzyła w Parku Handlowym Turbina w Wieruszowie własny sklep firmowy.

To samoobsługowa placówka o powierzchni 156 mkw., wyposażona w dwie kasy, z pełną ofertą producenta. W Wieruszowie znajduje się fabryka Madonisu. Impulsem do uruchomienia sklepu była tzw. sprzedaż pracownicza.  Firma zatrudnia 250 osób, które zaopatrywały się u pracodawcy w środki czystości i kosmetyki. Zakupy były na tyle popularne, że firma postanowiła wyprowadzić sprzedaż poza teren zakładu i otworzyć sklep, w którym będzie mogła zaprezentować swój asortyment szerzej. Ma to znaczenie dla budowania świadomości marki nie tylko wśród konsumentów, ale także wśród potencjalnych partnerów handlowych.

Postanowiliśmy na rodzimym rynku przetestować funkcjonowanie sklepu firmowego. Wprowadziliśmy do niego sto procent naszego asortymentu, produkty są odpowiednio wyeksponowane. Po testach zadecydujemy o przyszłości tego projektu. Mamy już na oku kolejne lokalizacje na razie położone blisko Wieruszowa, być może Wieluń, ewentualnie Wrocław i Łódź – mówi Elżbieta Andrzejak, dyrektor marketingu firmy Madonis.  Przyznaje, że filmowy sklep ma być formą reklamy produktów Madonisu. – Jesteśmy nową spółką, nasze marki również są nowe. Są bardzo dobrze oceniane przez kupców w sieciach handlowych, a także prywatnych detalistów, ale istnieje bariera w zamówieniach, wynikająca także z obiektywnych czynników. Handel ciągle obawia się skutków pandemii, więc kupcy i detaliści w największym stopniu bazują na najbardziej znanych markach, które generują im obroty. I trudno się dziwić, jednak my również musimy ten problem rozwiązać. Nie traktujemy pomysłu na otwieranie nowych sklepów jako zastępstwa ani zmiany normalnego biegu dystrybucji, ale chcemy pokazać, że jesteśmy dużą firmą, wiarygodną, że mamy ciekawe produkty – podkreśla Elżbieta Andrzejak.

Spółka Madonis powstała 7 października 2015 roku i wchodzi w skład grupy kapitałowej Agrecol Corporation. Firma jest w stanie wyprodukować rocznie ok. 40 mln litrów różnego typu wyrobów. Dysponuje własnym Centrum Badań i Rozwoju. Fabryka Madonisu spełnia normy farmaceutyczne. Firma intensywnie rozwija także produkcję marek na zlecenie.  

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 5

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony