Marki na całym świecie przystąpiły do wyścigu zrównoważonego rozwoju

Marki na całym świecie przystąpiły do wyścigu zrównoważonego rozwoju (fot. Adobe)

Zero waste to kolejny duży trend globalnego piękna w 2019 roku. Z roku na rok konsumenci dbający o środowisko domagają się od marek coraz większych wysiłków w zakresie zrównoważonego rozwoju - mówi najnowszy raport firmy Mintel. Jak firmy kosmetyczne reagują na to wyzwanie?

Ponieważ troska konsumentów o środowisko naturalne stale rośnie, marki kosmetyczne muszą w tym roku podnieść zrównoważony rozwój do następnego poziomu.

Szczególnie zainteresowane ekotrendem są Millenialsi i osoby z pokolenia wyżu demograficznego żądając większego zaangażowania marek w zakresie zrównoważonego rozwoju opakowań produktów.

W Wielkiej Brytanii ta świadomość jest już duża, nawet wśród starszego pokolenia. Dziewięciu na dziesięciu brytyjskich konsumentów chce rządowych przepisów dotyczących zielonych opakowań i naciska, aby marki wyszczególniały na etykiecie trwałość opakowania produktu.

Badanie "Europejskie postrzeganie opakowań konsumenckich" wykazało, że 88 proc. kupujących w Wielkiej Brytanii prosi o informacje na opakowaniach, które podkreślają, że forma opakowania jest przyjazna dla środowiska, a dziewięciu na dziesięciu kupujących w Wielkiej Brytanii pragnie, aby opakowanie można było łatwo poddać recyklingowi.

Naturalna marka kosmetyków Faith in Nature rozpoczęła nową inicjatywę mającą na celu zmniejszenie ilości odpadów z tworzyw sztucznych. Ta wegańska i wolna od okrucieństwa marka pomaga zredukować odpady z tworzyw sztucznych dzięki nowemu systemowi recyklingu i używa przetworzonego plastiku w swoich produktach do pielęgnacji włosów i skóry.

Od niedawna klienci mogą wysyłać puste pięciolitrowe pojemniki "Faith in Nature" z powrotem do siedziby głównej marki w Radcliffe w Manchesterze w Wielkiej Brytanii, aby ponownie je wykorzystać w łańcuchu dostaw firmy.

Klienci mogą wybierać spośród 23 produktów o pojemności pięciu litrów, w tym szamponów, odżywek czy żeli do mycia ciała. Według przedstawicieli firmy, która już używa plastiku z recyklingu do wielu opakowań swoich produktów, marka chciała zrobić więcej, aby zmniejszyć ilość odpadów.

Również Chanel inwestuje w zrównoważoną alternatywę opakowań z tworzyw sztucznych. Francuski gigant zainwestował w fińską firmę Sulapac, stając się pierwszą marką kosmetyczną, która sfinansowała firmę produkującą opakowania. Sulapac produkuje biodegradowalne, nie zawierające plastiku opakowania.

Inwestycja francuskiej marki luksusowej pozwoli producentowi ekoopakowań rozszerzyć działalność i dział badawczo-rozwojowy. Chanel jest jednym z prekursorów takich działań w segmencie luksusowym, inwestując w najnowsze zrównoważone technologie i innowacje technologiczne.
 
Tymczasem francuska marka L'Occitane ogłosiła ważną inicjatywę w zakresie zrównoważonego rozwoju, podpisując wieloletnią umowę na dostawę z Loop Industries, aby zastąpić wszystkie opakowania z tworzyw sztucznych w 100 proc. zrównoważoną alternatywą dla PET.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Marta89 1 ponad rok temu

  Szkoda, że dopiero teraz jest to nagłaśniane bo są marki dla których to odwieczny standard. Zanim takie Chanel czy L'Occitane zmienią opakowania wszystkich swoich produktów to minie wiele lat, a takie chociażby L'Erbolario od zawsze produkuje opakowania z trzciny cukrowej

  Edytowany: ponad rok temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony