REKLAMATestowane przez WK

PRODUCENCI I MARKI

Marketing

MARKETING

 

2 grudnia 2019, 16:24wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Black Friday był dla Foreo naprawdę czarny

Black Friday był dla Foreo naprawdę czarny (fot. materiały prasowe/Foreo)

2-godzinne zakłócenie na stronie foreo.com w czasie Black Friday, kosztowało markę ponad 10 milionów dolarów. Firma ogłosiła, że mimo strat zrealizuje wszystkie zamówienia. Polscy klienci kupili niemal 10 tys. pomyłkowo przecenionych o 96 proc. urządzeń UFO. Lepsi byli tyko klienci ze Stanów Zjednoczonych. 

W poniedziałek o 8 rano, szwedzka marka Foreo, oficjalnie potwierdziła, że 29 listopada w czasie tegorocznego Black Friday, w wyniku zakłócenia na stronie internetowej, można było kupić urządzenie do pielęgnacji UFO w cenie 43 zł. Regularna cena produktu to 1199 zł, co oznacza, że w wyniku błędu produkt został przeceniony aż o 96 proc.

Jak wynika z raportu sprzedaży, użytkownicy w czasie 2 godzin zakupili ponad 38 tysięcy urządzeń w promocyjnej cenie, co doprowadziło do strat w przychodzie na poziomie 10 milionów dolarów. W czasie 1 sekundy sprzedawało się nawet 20 urządzeń UFO.

"Usterka, która pojawiła się na oficjalnej witrynie firmy, prawdopodobnie zaczęła się ok 21:30,w piątek 29 listopada, a jej przyczyny można doszukiwać się w ponadprzeciętnym ruchu w sklepie internetowym" – podała firma w komentarzu.

Kiedy media społecznościowe na całym świecie zalała informacja, przekazywana sobie przez użytkowników, o rekordowej obniżce z okazji Black Friday, zespół Foreo starał się naprawić awarię. Jak podaje marka, jej przyczyną był po prostu… ludzki błąd, w wyniku którego pomylono cenę urządzenia UFO z ceną masek w płachcie kompatybilnych z UFO. Ich cena w czasie Black Friday miała wynosić właśnie 43 zł.

Kiedy Filip Sedic, twórca Foreo, usłyszał o całej sprawie oświadczył, że marka zobowiązuję się zrealizować wszystkie zamówienia złożone w piątek 29 listopada.

– Jeśli wiadomość o rekordowej obniżce dotarła do tysiąca osób na całym świecie, w zaledwie 2 godziny, to znaczy, że tym razem to fani Foreo byli bardziej czujni niż my – komentuje Sedic.  
–  Straciliśmy ponad 10 milionów dolarów przychodu, ale… zyskaliśmy prawie 40 tys. nowych klientów na cały świecie, co jest pozytywne, szczególnie w kontekście przedświątecznej atmosfery. Będziemy zatem honorować wszystkie zamówienia i postaramy się, aby wszystkie zakupu zostały zrealizowane w obiecanym przez nas terminie – dodaje Sedic.

W Polsce sprzedało się 9 704 urządzeń UFO w cenie 43 zł. Jeżeli klienci dokonaliby zakupu takiej liczby produktów w cenie regularnej, obrót wyniósłby ponad 11 milionów złotych.

Oficjalne dane sprzedażowe Czarnego Piątku dla Foreo:

 • W ciągu 120 minut, w wyniku błędu w sklepie internetowym, sprzedało się aż 38 575 w cenie 9,99 USD (43 zł), co oznacza straty w obrocie marki w wysokości 10 762,425 milionów dolarów. Regularna cena detaliczna produktu to 1199 zł.
 • Polacy to prowadzi łowcy okazji! Polska osiągnęła drugie miejsce w ilości zakupów UFO w czasie trwania usterki. Wyprzedziły ją jedynie Stany Zjednoczone, w których użytkownicy kupili 10 832 sztuk.
 • Zakupy poprzez domenę foreo.com były możliwe aż w 50 krajach.
 • W ciągu 120 minut sprzedawało się 5 sztuk urządzenia UFO, a w szczytowej fazie dochodziło nawet do 20 zakupów UFO na sekundę.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Be Close 1 ponad rok temu

  #TematDlaUwagi ktokolwiek zdołał kupić ten produkt w tej cenie, jest naprawdę szczęśliwy !!

  Edytowany: ponad rok temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony