REKLAMAFBK 2020 - baner główny - 24.09.-19.11.2020
Grupa Fozzy prowadzi na Ukrainie sieć ponad 30 sklepów apteczno-drogeryjnych

Grupa Fozzy prowadzi na Ukrainie sieć ponad 30 sklepów apteczno-drogeryjnych (fot. materiały prasowe)

Około 60 mln dolarów otrzyma Fozzy Group - największy ukraiński detalista - z Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju na rozwój sieci. Środki zostaną przeznaczone na modernizację i otwieranie nowych sklepów. 

REKLAMAEco&More belka w artykułach Perły (23-29.09.2020)

Jak informuje oficjalna strona banku, długoterminowa pożyczka przyczyni się do realizacji programu inwestycyjnego Grupy Fozzy i pomoże ukraińskiemu detaliście w otwarciu lub remoncie 41 supermarketów i sklepów Silpo oraz 29 sklepów Fora. Środki zostaną wypłacone w dolarach amerykańskich, euro lub hrywnach

W ramach programu inwestycyjnego Grupa Fozzy uruchomi również pierwszy „zielony” supermarket na Ukrainie, który będzie w pełni zgodny z zasadami BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method) w zakresie budowy budynków przyjaznych środowisku.

Pożyczka pochodzi z programu Centrum Finansów i Transferu Technologii na rzecz Zmian Klimatu (FINTECC) z dotacją w wysokości 303,600 dolarów. Dotacja obejmuje poprawę efektywności energetycznej i efektywnego gospodarowania zasobami w pierwszym „zielonym” sklepie grupy, w tym zaopatrzenie w ciepło z gruntowej pompy ciepła, lodówek bez freonu, wytwarzanie energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych na miejscu i redukcję odpadów.

Oprócz tych celów i przy pomocy EBOiR, Grupa Fozzy ulepszy swoje systemy zarządzania bezpieczeństwem ruchu drogowego zgodnie z normą ISO 39001.

Grupa Fozzy jest jedną z największych handlowych grup przemysłowych na Ukrainie i wiodącym sprzedawcą wieloformatowym (marki takie jak Silpo, Fora, Fozzy C&C i Thrash), z ponad 560 punktami sprzedaży w całym kraju. Około 30 sklepów apteczno-drogeryjnych działa pod szyldem Bila Romashka (Biały Rumianek). Działalność grupy obejmuje również produkcję żywności, bankowość i restauracje, a także logistykę, w tym operatora pocztowego.

Sieć Fozzy Group jest zainteresowana współpracą z polskimi producentami. Menedżerowie firmy uczestniczyli w ostatnich latach w Forum Branży Kosmetycznej organizowanym przez naszą redakcję, gdzie zapoznawali się z rynkiem polskich kosmetyków i ofertą firm biorących udział w wydarzeniu. Czytaj więcej: Ukraińscy detaliści chcą polskich producentów 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony