StoryEditor
Producenci
14.12.2020 00:00

Fundacja Piękniejsze Życie: pacjentki nie mogą pozostać bez wsparcia. Rusza wirtualna akcja świąteczna!

Program Piękniejsze Życie wspierający kobiety z chorobą onkologiczną jest jedynym prowadzonym na tak szeroką skalę przez firmy z branży kosmetycznej. W tym roku  Fundacja Piękniejsze Życie przygotowała specjalną akcję gwiazdkową, z której dochód zostanie przeznaczony na dalsze działania w szpitalach.

Fundacja Piękniejsze Życie od lat wspiera pacjentki oddziałów onkologicznych w całej Polsce. W tym roku niemożliwe stało się jednak tradycyjne pozyskiwanie środków na działanie.

– Grudzień od wielu lat był dla nas miesiącem zwieńczonym gwiazdkowym, radosnym spotkaniem firm należących do Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego, z którego cały dochód przeznaczaliśmy na potrzeby Fundacji Piękniejsze Życie. W zeszłym roku udało nam się zebrać rekordową kwotę, blisko 40 000 zł. W tym roku jest to niemożliwe, a przecież nie możemy czekać z pomocą. Mamy swoje zaprzyjaźnione szpitale w 14 miastach w kraju. One wciąż działają, leczą, przyjmują pacjentów, których chcemy wesprzeć – mówi Blanka Chmurzyńska-Brown, dyrektor generalna Kosmetycznych.pl i prezes Fundacji Piękniejsze Życie.

Jeśli szukacie powodu do uśmiechu i jakiegoś optymistycznego przesłania na weekend, to musicie zobaczyć to! Czyste dobro...

Opublikowany przez Fundacja Piękniejsze Życie Piątek, 20 listopada 2020

Fundacja – ile to kosztuje?

21 tys. zł – tyle w tym roku Fundacja Piękniejsze Życie wydała na… logistykę. Liczne wysyłki (dla pacjentek na oddziałach) i magazynowanie produktów, szkolenia online, tutoriale filmowe poradniki i infografiki – to niektóre nowe narzędzia, wdrożone w 2020 r. przez Fundację. Niestety – niemniej kosztowne.

–  Często spotykamy się z przekonaniem, że podstawą naszej pracy jest dystrybucja produktów kosmetycznych, które dostajemy hojnie w formie darowizny od partnerów, czyli firm kosmetycznych. Tymczasem w związku z zakazem wstępu do szpitali i koniecznością przeformułowania naszych działań, opartych dotychczas na fizycznej obecności wolontariuszy przy łóżkach pacjentów, musieliśmy znaleźć inne sposoby wspierania pacjentek. Te niestety kosztują – opowiada Katarzyna Klatt-Koryszewska, koordynator Fundacji Piękniejsze Życie. –  Bardzo dotkliwy będzie też brak gwiazdkowego spotkania Kosmetycznych.pl, którego organizacja jest niemożliwa ze względu na szalejącą epidemię. A co roku wejściówki-cegiełki stanowiły olbrzymi zastrzyk finansowy dla Fundacji – dodaje.

3,2,1... Start! Już są pierwsze tutoriale, które powstały dzięki zaangażowaniu firmy Coty (Makijażystki Eryki...

Opublikowany przez Fundacja Piękniejsze Życie Piątek, 16 października 2020

Jak wesprzeć Fundację i pomóc pacjentkom?

Ponieważ nie możemy zorganizować spotkania na żywo, znaleźliśmy inne sposoby, które pozwolą nam wesprzeć pacjentki onkologiczne, podopieczne fundacji, a darczyńców obdarować – choćby symbolicznie. Fundacja Piękniejsze Życie razem z Polskim Związkiem Przemysłu Kosmetycznego zaprosiła do współpracy Magdalenę Rudzką- Górską, nagradzaną na świecie autorkę charakterystycznych kolaży, która przygotowała specjalnie na potrzeby akcji gwiazdkowej kilka wyjątkowych, artystycznych kartek świątecznych. Można je nabyć na dwa sposoby – wystarczy wybrać najdogodniejszy dla siebie!

  1. Wejdź na stronę Fundacji i dokonaj wpłaty PayU* – kwoty zaczynają się już od 25 zł! Po otrzymaniu wpłaty na podany przed transakcją adres email Fundacja wyśle link do chmury, z której pobierzesz wybrane e-kartki świąteczne autorstwa Magdaleny Rudzkiej-Górskiej.
  2. Zrób zakupy w Topestetic – internetowym sklepie naszego partnera, który w kluczowym dla handlu tygodniu, od 14 do 20 grudnia, przekaże  1% przychodu netto ze sprzedaży na cele statutowe Fundacji Piękniejsze Życie, a do każdego zamówienia będzie dodawał wydrukowane wybrane wzory kart.

Oczywiście można nas wspierać także w sposób tradycyjny, wykonując zwykły przelew z darowizną bezpośrednio na konto Fundacji Piękniejsze Życie lub np. korzystając z aplikacji  fanimani.pl. Tu robiąc zakupy w wybranych sklepach przez specjalny link z platformy, można przy okazji przekazać część wydanej kwoty około 2 proc.  na nasze konto – dodaje Katarzyna Klatt-Koryszewska.

Każdy sposób jest dobry, bo tylko dzięki hojności branży kosmetycznej – przedsiębiorców, pracowników firm – możliwe będzie w 2021 r. spokojne kontynuowanie niezbędnych w pandemicznych czasach działań: organizacja kolejnych warsztatów online, przygotowanie tutoriali makijażowych, kuferków dla pacjentek onkologicznych itp. Wiele razy udowodniliśmy w tym roku, że branża kosmetyczna jest niezwykła, że działa solidarnie. Bardzo wierzymy, ze tak będzie również tym razem – podsumowuje Blanka Chmurzyńska-Brown.

Program Piękniejsze Życie to polska edycja międzynarodowego projektu Look Good…Feel Better. Powstał w Stanach Zjednoczonych w 1989 r., a obecnie działa już w 24 krajach. Pomaga kobietom przechodzącym leczenie onkologiczne, organizując na oddziałach onkologicznych bezpłatne warsztaty z pielęgnacji i makijażu. To jedyne działanie CSR całego sektora kosmetycznego o charakterze międzynarodowym. Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego i zrzeszone w nim firmy zainicjowały w 2006 r. ten projekt w Polsce i były jego wyłącznym realizatorem aż do 2011 r. Wówczas projekt przekształcił się w samodzielną Fundację Piękniejsze Życie, którą związek nadal aktywnie wspiera.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
28.04.2025 15:39
Procter & Gamble planuje podwyżki cen w odpowiedzi na taryfy handlowe
Na zdj. siedziba Procter&Gamble.Shutterstock

Procter & Gamble (P&G) zapowiedziało możliwe podwyżki cen w związku z nowymi taryfami handlowymi wprowadzonymi przez prezydenta USA Donalda Trumpa. Koncern, właściciel takich marek jak Pampers, Olay czy Head & Shoulders, obniżył swoją prognozę sprzedaży na bieżący rok. Firma szacuje, że skutki wojny handlowej oraz spowolnienia konsumpcji z powodu niepewności gospodarczej mogą kosztować ją od 1 do 1,5 miliarda dolarów.

Jak poinformował dyrektor finansowy P&G, Andre Schulten, w rozmowie o wynikach finansowych za trzeci kwartał, przedsiębiorstwo będzie zmuszone sięgnąć po wszystkie dostępne środki, by ograniczyć wpływ taryf na strukturę kosztów i wynik finansowy. Najbardziej prawdopodobnymi działaniami są podwyżki cen oraz cięcia kosztów, choć rozważane jest również modyfikowanie składu produktów lub zmiana źródeł surowców spoza Chin. Schulten zaznaczył jednak, że zmiana dostawców będzie trudna do szybkiego wdrożenia.

Obecnie około 90 proc. produktów sprzedawanych przez P&G w Stanach Zjednoczonych jest wytwarzanych lokalnie, jednak firma importuje z Chin surowce, opakowania oraz część gotowych produktów. Mimo że Chiny odpowiadają za jedynie 10 proc. importu, P&G spodziewa się obciążenia kosztowego w wysokości 1,5 miliarda dolarów. Taryfy na towary eksportowane z Chin do USA sięgają nawet 145 proc. Dyrektor generalny P&G, Jon Moeller, przyznał w rozmowie z CNBC, że podwyżki cen będą zależały od konkretnej marki i mogą zostać wprowadzone w nowym roku fiskalnym rozpoczynającym się w lipcu.

image

Ceny perfum w USA wzrosną o 6-7 proc. – to odpowiedź Interparfums na cła Trumpa

W ciągu trzech miesięcy do marca 2025 roku sprzedaż netto P&G spadła o 2 proc. rok do roku, osiągając poziom 19,8 miliarda dolarów, co było poniżej oczekiwań analityków. Sprzedaż organiczna, wyłączająca wpływ kursów walut i zmian w portfelu marek, wzrosła o 1 proc., głównie dzięki wyższym cenom. Wzrost sprzedaży odnotowano w segmencie kosmetyków (2 proc.) oraz produktów do pielęgnacji osobistej (wysokie jednocyfrowe wzrosty), natomiast sprzedaż pielęgnacji skóry spadła o 3 proc., a sprzedaż produktów zdrowotnych o 4 proc. Pomimo trudnego otoczenia rynkowego, P&G utrzymuje inwestycje w innowacje i prognozuje, że roczna sprzedaż będzie na poziomie zbliżonym do wyniku z 2024 roku, podczas gdy wcześniej spodziewano się wzrostu o 2–4 proc.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
28.04.2025 14:39
Eurofragrance odnotowuje rekordowe wyniki – 180 mln euro przychodu w 2024 roku
CEO Eurofragrance, Laurent Mercier, chwali konsekwentne działania swojej firmy.Eurofragrance

Hiszpańska firma Eurofragrance zamknęła rok finansowy 2024 z przychodem na poziomie 180 milionów euro. Wzrost sprzedaży o 27 proc. w porównaniu do roku 2023 obejmował wszystkie regiony i kategorie produktowe, co firma przypisuje rosnącemu zainteresowaniu perfumami luksusowymi oraz ekspansji na rynkach Indii, Bliskiego Wschodu i Afryki.

W segmencie perfum luksusowych sprzedaż wzrosła aż o 28 proc., natomiast produkty do pielęgnacji domu i ciała zanotowały 20 proc. wzrostu. Jak podkreślił dyrektor finansowy Eurofragrance, Juan Ramón López Gil, osiągnięcie poziomu 180 milionów euro jest efektem zaangażowania zespołów oraz skutecznej realizacji przyjętych strategii finansowych i operacyjnych.

Największy wzrost firma zanotowała w regionach Indii, Bliskiego Wschodu i Afryki – o 30 proc., z najsilniejszymi wynikami w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Arabii Saudyjskiej. Eurofragrance korzysta tam z dynamicznego rozwoju sektora detalicznego produktów beauty, wspieranego przez znaczące inwestycje w regionie. Dodatkowo, rosnące dochody rozporządzalne w Indiach, Indonezji i Turcji napędzają dalsze wzrosty sprzedaży.

Prezes firmy, Laurent Mercier, podkreślił, że kluczowe znaczenie dla sukcesu miało konsekwentne podejście do rozwoju i strategiczne inwestycje. Zapowiedział też dalsze inwestycje w innowacje, które mają zapewnić Eurofragrance stabilny wzrost i utrzymanie pozycji wiodącego gracza na rynku perfumeryjnym w kolejnych latach.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
28. kwiecień 2025 16:49