PRODUCENCI I MARKI

Prawo i finanse

FINANSE

 

17 marca 2023, 11:55wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Producent znanych i popularnych leków dermatologicznych, takich jak Epiduo czy Aklief, może pochwalić się satysfakcjonującymi wynikami finansowymi.

Producent znanych i popularnych leków dermatologicznych, takich jak Epiduo czy Aklief, może pochwalić się satysfakcjonującymi wynikami finansowymi.

Galderma odnotowała sprzedaż netto w wysokości 3,8 miliardów dolarów w 2022r., co oznacza wzrost o 13,9 proc. w stosunku do 2021 r. w oparciu o stałą walutę, osiągając rentowność powyżej prognozy na 2022 r. Zysk z działalności podstawowej (EBITDA) wzrósł o 14,5 proc. do 791 milionów dolarów.

REKLAMARetail Trends 2023 baner w tekście

Patrząc w przyszłość, Galderma spodziewa się wzrostu sprzedaży netto w przedziale od 6 do 9 proc. przy stałej walucie. Działy Injectable Aesthetics i Dermatological Skincare odnotowały wzrost sprzedaży netto rok do roku odpowiednio o 22,3 proc. i 30,7 proc., w stałej bazie walutowej, głównie dzięki wzrostowi wolumenu. Pod względem geograficznym region międzynarodowy odnotował wzrost o 20,2 proc. rok do roku przy stałej podstawie walutowej, ze szczególnie dobrymi wynikami na szybko rozwijających się rynkach, takich jak Chiny, Indie, Brazylia, Meksyk i Filipiny, z dynamicznym wzrostem we wszystkich kategoriach produktowych. Stany Zjednoczone odnotowały wzrost o 6,8 proc. rok do roku przy stałych kursach walutowych.

Utrzymująca się dynamika wzrostu była napędzana przez dobre wyniki w dziale Injectable Aesthetics i Dermatological Skincare, co podkreśla ciągłe zapotrzebowanie konsumentów na oparte na nauce produkty premium w dermatologii. W rozmowie z agencją Reuters dyrektor generalny Galderma, Flemming Ørnskov, stwierdził, że wyniki wyprzedzają ewentualną pierwszą ofertę publiczną (IPO). Galderma jest zarządzana jak spółka publiczna i jesteśmy przygotowani na kolejny krok – powiedział.

Galderma S.A. to szwajcarska firma farmaceutyczna specjalizująca się w produktach używanych przy zabiegach dermatologicznych i kosmetykach do pielęgnacji skóry. Dawniej spółka zależna L'Oréal i Nestlé, od 2019 roku jest w posiadaniu konsorcjum prywatnych inwestorów instytucjonalnych. W portfolio firmy znajduje się ponad 3 tysiące leków OTC i Rx, oraz takie brandy produktów kosmetologicznych, medycyny estetycznej, dermokosmetycznych i dermatologicznych, jak Restylane, Azzalure, Dysport, Alluzience, Sculptra, Aklief, Benzac, Cetaphil, Epiduo, Epiduo Forte, Loceryl, Differin, Soolantra, Mirvaso, Oracea i Metvix.

Czytaj także: Cetaphil uruchamia aplikację AI Skin Analysis

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony