WYDARZENIA I PREMIERY

 

1 lipca 2021, 14:10wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Drużyna Bałtyku zachęca do udziału w akacji sprzątania plaż, ale i do podnoszenia świadomości ekologicznej i zwracania uwagi na problemy środowiska naturalnego

Drużyna Bałtyku zachęca do udziału w akacji sprzątania plaż, ale i do podnoszenia świadomości ekologicznej i zwracania uwagi na problemy środowiska naturalnego (fot. materiały prasowe )

Garnier, w ramach strategii Green Beauty, zobowiązał się do podejmowania proekologicznych działań na rzecz planety. Współpracuje w tej materii ze stowarzyszeniem Czysta Polska, któremu od ubiegłego roku partneruje w akcji Czyste Tatry. W tym roku sprzątnie śmieci po turystach zostanie poszerzone o plaże Bałtyku. Uzupełnieniem  akcji będzie konferencja na temat ekologicznych problemów Morza Bałtyckiego.

REKLAMAFBK_Belka w artykułach

Akcja Czysty Bałtyk zaplanowana jest na 28 sierpnia. Ma być wydarzeniem edukacyjnym, w którym sprzątanie ok. 100 km plaż będzie połączone z całodniową konferencją na temat ekologicznych problemów naszego morza. Inicjatywa powstała się w ramach drużyny Bałtyku – grupy, w skład której weszły – współpracujące już od roku przy akcji Czyste Tatry – marka Garnier oraz sieć sklepów Biedronka. W tym roku do zespołu dołączył United Nations Global Compact – największa na świecie inicjatywa skupiająca zrównoważony biznes. Założona w 2000 roku przez sekretarza ONZ Kofi Anana zrzesza obecnie ponad 10 tys. członków.

To dzięki zaangażowaniu UNGC, sprzątaniu plaż towarzyszyć będzie konferencja. Podczas poszczególnych paneli dyskusyjnych zostaną poruszone najważniejsze problemy dotyczące czystości Morza Bałtyckiego, a uczestnicy postarają się omówić kluczowe kwestie i wskazać możliwe rozwiązania. Całość będzie transmitowana na żywo poprzez kanały partnerów wydarzenia. W tym samym czasie wolontariusze wyruszą na plaże na Półwyspie Helskim, a kolejnego dnia w Trójmieście, by zebrać pozostawione tam przez turystów śmieci.

Garnier zobowiązał się do podejmowania proekologicznych działań na rzecz planety w ramach strategii Green Beauty. Jednym z „zielonych” zobowiązań marki jest odpowiedzialne gospodarowanie tworzywami sztucznymi. Do 2025 r. wszystkie produkty Garnier mają być wytwarzane bez użycia tworzyw pierwotnych oraz zdatne do ponownego wykorzystania, recyklingu lub kompostowania.

– Z drugiej strony podjęliśmy walkę z zanieczyszczeniami plastikiem, który został już wyprodukowany i zalega w środowisku jako odpad. Dlatego od 30 lat uczestniczymy w corocznym Międzynarodowym Sprzątaniu Wybrzeża Ocean Conservancy, największym na świecie przedsięwzięciu wolontariuszy na rzecz walki z zanieczyszczeniami plastikiem oceanicznym. A lokalnie dołączyliśmy do stowarzyszenia Czysta Polska, z którym będziemy sprzątać Polskę od Tatr po Bałtyk – wyjaśnia Katarzyna Chaber, communication director CPD L’Oréal Polska.

Do drużyny Bałtyku dołączyli też liczni ambasadorzy ze świata kultury, sportu i mediów. W ich gronie znaleźli się m.in: Filip Chajzer, Aleksandra Popławska, Agnieszka Więdłocha, Katarzyna Bujakiewicz, Gromee czy trenerzy: Ada Palka i Qczaj. Inicjatywę wspierają również twórcy internetowi – youtuberzy oraz tikotokerzy. Na swoich kanałach będą podnosić świadomość ekologiczną i zwracać swoim fanom uwagę na problemy środowiska naturalnego.

Akcja Czysty Bałtyk odbędzie się w ostatni weekend sierpnia. Zostanie posprzątanych około 100 km plaż oraz ich okolice. W piątek, 27 sierpnia zaplanowano zbieranie śmieci na Półwyspie Helskim oraz część konferencyjną. W sobotę 28 sierpnia Stowarzyszenie Czysta Polska wraz z partnerami przeniosą swoje działania na plaże Trójmiasta. Wcześniej, 31 lipca odbędzie się 10. edycja akcji Czyste Tatry.

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony