Należąca do L’Oréal marka ogłasza ambitny plan zrównoważonego rozwoju

Należąca do L’Oréal marka ogłasza ambitny plan zrównoważonego rozwoju (fot. mat.prasowe)

Garnier ogłosił uruchomienie inicjatywy na rzecz "Zielonego piękna" (Green Beauty), w ramach której marka będzie produkować wszystkie swoje kosmetyki przy użyciu dziewiczego plastiku, używać tylko opakowań wielokrotnego użytku, do recyklingu lub kompostowania i zapewni neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla we wszystkich zakładach przemysłowych.

REKLAMAChantal belka w artykułach Perły 15-22.09.2020

Zgodnie z celami spółki macierzystej w zakresie zrównoważonego rozwoju, marka obiecała, że ​​do 2025 r. jej zakłady przemysłowe będą w 100% neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla, ​​wszystkie składniki roślinne i odnawialne będą pozyskiwane w zrównoważony sposób do 2022 r., a wszystkie nowe produkty będą mieć ulepszony profil środowiskowy do 2025 r. i będą pakowane w materiały wielokrotnego użytku, nadające się do recyklingu lub kompostowania, zawierające zero czystego plastiku.

Uruchomienie inicjatywy Green Beauty zwiastuje falę nowych ekologicznych premier marki, w tym Garnier Organic Hemp w kartonowych opakowaniach, Garnier SkinActive Eco-Pads wielokrotnego użytku oraz Garnier Ultra Doux szampon w kostce bez plastiku, w 100% biodegradowalny i w 100% nadający się do recyklingu.

Marka współpracuje również z dwiema organizacjami pozarządowymi, Ocean Conservancy i Plastics For Change, aby pomóc w walce z wpływem zanieczyszczenia tworzywami sztucznymi.

Adrien Koskas, prezes globalnej marki Garnier, wyjaśnia: „Green Beauty zmieni sposób, w jaki prowadzimy działalność. Opracowana z pomocą naszych partnerów, badaczy i klientów inicjatywa ta podkreśla szereg ambitnych celów, popartych konkretnymi celami. Zobowiązujemy się zmniejszyć nasz wpływ na planetę i wprowadzać innowacje na rzecz zrównoważonej przyszłości. Zajmie to trochę czasu, ale Green Beauty zmieni Garniera i mamy nadzieję, przemysł kosmetyczny jako całość.”

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony