REKLAMAKomunikacja w social mediach webinar K2 Precise - baner główny
Na tymczasowym stanowisku w sklepie pracownik może otrzymać ok. 28 zł

Na tymczasowym stanowisku w sklepie pracownik może otrzymać ok. 28 zł "na rękę" za godzinę pracy (fot. shutterstock)

Handel korzysta z pracowników sezonowych – wskazują dane  Tikrow, agencji pracy natychmiastowej. Aż 59 proc. rekrutacji prowadzonych pod koniec roku przypada na sektor handlowy. Pracownik sklepu może dziś otrzymać 28 zł „na rękę”, a doświadczony magazynier 32 zł netto za godzinę pracy.  

REKLAMAFBK_Belka w artykułach

Tikrow, agencja pracy natychmiastowej, przeanalizowała swoje dane, by sprawdzić, które branże najchętniej zatrudniają pracowników dorywczych pod koniec roku. W okresie przedświątecznym firmy sięgają po pracowników tymczasowych. W czołówce są przedsiębiorstwa z sektora handlowego.

– W TOP3 branż najbardziej aktywnych pod koniec roku znajdują się retail, HoReCa oraz logistyka. Zapewnienie płynnych dostaw towarów jest dziś na wagę złota, więc dorabiając sobie jako magazynier możemy liczyć na godziwą płacę na poziomie aż do 32 zł netto za godzinę pracy – podkreśla Krzysztof Trębski, członek zarządu Tikrow.

Rynek pracy tymczasowej napędzają galerie handlowe, pojedyncze sklepy oraz centra wysyłkowe e-commerce. Zapewnienie sprawnych dostaw do sklepów, obsługa klientów w galeriach handlowych oraz wsparcie sprzedających działających w sieci, dają tysiące miejsc pracy w całej Polsce – twierdzą przedstawiciele Tikrow.

W rankingu TOP5 branż najchętniej zatrudniających pod koniec roku na pierwszym miejscu znajduje się branża handlowa. Z wewnętrznych danych Tikrow wynika, że aż 59 proc. zleceń pracy dorywczej pochodzi z tego właśnie sektora. Pracownik sklepu może zarobić w pracy dorywczej 28 zł „na rękę” za godzinę pracy, o 2 złote więcej niż rok temu. W listopadzie i grudniu, w aplikacji Tikrow 27 proc. ofert dotyczyło tego stanowiska.

Branża logistyczna, ze szczególnym uwzględnieniem magazynów, przynosi na rynek 14 proc. propozycji pracy tymczasowej – w logistyce ciągle są wakaty. 35 proc. ofert pojawiających się pod koniec roku, dotyczy pracy magazyniera. Osoba zatrudniona tymczasowo na tym stanowisku może otrzymać 32 zł „na rękę” za godzinę pracy. Rok temu było to 30 zł netto.

Na czwartym i piątym miejscu rankingu branż, które najchętniej zatrudniają pracowników dorywczych pod koniec roku, znalazły się produkcja i e-commerce z wynikami odpowiednio 8 i 2 proc. 

– Sektor pracy natychmiastowej szczególnie pod koniec roku pozwala szybko dorobić całkiem pokaźne sumy. Klienci Tikrow z branży retail czy logistyki często szukają po kilka-kilkanaście osób z dnia na dzień w pojedynczych lokalizacjach. Trend ten utrzymuje się aż do połowy stycznia, gdy przełom roku również generuje wiele zadań dorywczych w sklepach i magazynach – podsumowuje Krzysztof Trębski.

Ranking „TOP5 branż i stanowisk najpopularniejszych w listopadzie i grudniu” powstał w oparciu o wewnętrzne dane pochodzące z aplikacji Tikrow (w zakresie branż z danych za okres 15 listopada 2021-1 stycznia 2022, w zakresie wynagrodzeń w oparciu o maksymalne stawki w 2021 oraz 2022 roku).

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony