Kasa samoobsługowa w drogerii Hebe w warszawskim Miasteczku Wilanów

Kasa samoobsługowa w drogerii Hebe w warszawskim Miasteczku Wilanów (fot. Paweł Jachowski )

Sieć drogerii Hebe chce do końca roku wyposażyć wszystkie swoje sklepy w kasy samoobsługowe – dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl.

REKLAMAe-Wydanie marcowe WK.pl Baner w artykule 12-24.04.2021

– Planujemy, że do końca br. w kasy samoobsługowe będą już wyposażone wszystkie nasze sklepy. Będą one instalowane również we wszystkich nowo otwieranych drogeriach Hebe – poinformowało biuro prasowe w Hebe w odpowiedzi na pytania portalu wiadomoscihandlowe.pl, który kilka dni temu jako pierwszy poinformował o wdrażaniu tych urządzeń w drogeriach należących do spółki Jeronimo Martins Drogerie i Farmacja.

Czytaj też: Hebe w pościgu za Rossmannem. Sieć rusza z projektem kas samoobsługowych

Tym samym Hebe dogoni w tym zakresie lidera rynku drogeryjnego w Polsce, czyli Rossmanna, który wyposażył już każdą ze swoich 1,5 tys. drogerii w naszym kraju w przynajmniej jedną kasę samoobsługową.

Jak się dowiedział portal wh.pl, już teraz kasy samoobsługowe zainstalowane zostały w 90 drogeriach Hebe, m.in. w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Gdyni, Bydgoszczy, Łodzi, Szczecinie i Rzeszowie. W znacznej części sklepów urządzenia pojawiły się w ostatnich tygodniach. W swoim komentarzu sieć wskazała, że pracuje obecnie nad lepszym oznakowaniem kas samoobsługowych, a także nad materiałami informacyjnymi dla klientów.

– W drogeriach Hebe na bieżąco obserwujemy trendy na rynku i staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów. W ramach tych działań testujemy również rozwiązania, które służą przyspieszeniu i ułatwieniu obsługi klientów w naszych sklepach. Jednym z takich rozwiązań są kasy samoobsługowe, dzięki którym klienci mogą dokonać zakupów wygodnie i sprawnie, a także, co stało się szczególnie istotne podczas pandemii, bez kontaktu z obsługą sklepu – podkreśla biuro prasowe Hebe.

Sieć zdradza ponadto, że pierwsze testy kas samoobsługowych w Hebe odbyły się pod koniec 2019 r.

Hebe na koniec minionego roku miało 266 sklepów w Polsce wobec 273 rok wcześniej. Skurczenie się sieci to rezultat rezygnacji z biznesu aptecznego (Hebeapteka) w celu skupienia się na drogeriach.

Przypomnijmy, że kasy samoobsługowe na potęgę instalowane są także w dyskontowych sklepach Biedronka, których właścicielem – podobnie jak w przypadku Hebe – jest portugalska grupa Jeronimo Martins. W minionym roku Biedronka zainstalowała ok. 2,5 tys. kas samoobsługowych w 750 sklepach. Dzięki temu na koniec roku dyskonter dysponował ok. 3750 tego typu urządzeniami w ponad 1,1 tys. lokalizacji.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony