REKLAMAFBK-banner główny-lipiec 2020
 Sieć Hebe powstała w Polsce. Pierwsza drogeria została otwarta w 2011 r. przy Al. Jerozolimskich w Warszawie

Sieć Hebe powstała w Polsce. Pierwsza drogeria została otwarta w 2011 r. przy Al. Jerozolimskich w Warszawie ( fot. materiały prasowe)

Około 50 nowych drogerii Hebe powstanie w 2020 r. Nie tylko w Polsce. Pedro Soares Dos Santos, prezes zarządu i CEO Grupy Jeronimo Martins poinformował, że Hebe zostanie wprowadzone na rynki Czech i Słowacji.  

REKLAMA

Pedro Soares Dos Santos podkreślił, że wejście Hebe do Czech i Słowacji jest naturalnym krokiem ze względu na sąsiedztwo z Polską. Dodał, że w kontekście rozwoju e-sklepu Hebe, który prowadzi działalność transgraniczną uruchomienie sklepów fizycznych w tych krajach będzie generowało synergie między tymi projektami. Już teraz w sklepie internetowym Hebe mogą kupować klienci  z zagranicy. Pedro Soares Dos Santos nie zdradził ile z 50 planowanych placówek zostanie otwartych na rynkach u naszych południowych sąsiadów.  

Sieć Hebe tworzyło na koniec grudnia 245 drogerii (w tym 21 drogerii z częścią apteczną) oraz 28 aptek.

Sprzedaż Hebe wyrażona w złotych wzrosła w minionym roku o 25,9 proc., a w samym czwartym kwartale o 24,6 proc. Z kolei sprzedaż porównywalna (like-for-like) wzrosła o 7,4 proc., a w ostatnim kwartale o 6 proc.

Z kolei sprzedaż sieci liczona w euro wyniosła na koniec ub.r. 259 mln w porównaniu z 207 mln euro rok wcześniej. W takim ujęciu poprawiła się o 24,9 proc. Jeronimo Martins przyznaje, że w osiągnięciu takiego rezultatu pomogły nie tylko nowe otwarcia, ale również start sprzedaży przez internet.

W 2020 r. Grupa Jeronimo Martins zamierza uruchomić około 50 kolejnych placówek Hebe w ujęciu netto. Oznacza to, że sieć powinna dobić do około 320 punktów na koniec grudnia. 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 9

 • 9
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony