wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Henkel i Schneider Electric współpracują od dawna w celu przyspieszenia dekarbonizacji w całym łańcuchu dostaw.

Henkel i Schneider Electric współpracują od dawna w celu przyspieszenia dekarbonizacji w całym łańcuchu dostaw. (fot. Shutterstock)

Firmy coraz bardziej angażują się w działania na rzecz klimatu. Giganci z branży kosmetycznej już od lat prezentują odpowiedzialną postawę brania na siebie odpowiedzialności za skutki swojej działalności. Jednym z nich jest Henkel, który zastał uznany za modelowy przykład dążenia do zero emisyjności. Firma podzieliła się swoimi doświadczeniami z innymi przedsiębiorcami ramach projektu „Zero Carbon”.

W ubiegłym roku Schneider Electric uruchomił „Projekt Zero Carbon”, w ramach którego firma współpracuje z 1000 największych dostawców – reprezentujących 70 proc. emisji dwutlenku węgla – w celu zmniejszenia o połowę emisji CO2 w ich działalności do 2025 roku. Henkel i Schneider Electric współpracują od dawna w celu przyspieszenia dekarbonizacji w całym łańcuchu dostaw.

Od 2021 roku emisje CO2 Henkla na tonę produktu zostały zredukowane o 50 proc. (w porównaniu z rokiem bazowym 2010), co stanowi model sukcesu w zakresie zrównoważonego rozwoju. Firma zaprezentowała swoje osiągnięcia innym, przedstawiając szczegółowe działania, które można wdrożyć w ramach czterofilarowego podejścia Henkla.

Łańcuch dostaw odpowiada za znaczącą część emisji dwutlenku węgla do atmosfery, więc zaangażowanie firm jest kluczowym krokiem w kierunku działań na rzecz klimatu. Energia jest głównym źródłem emisji gazów cieplarnianych i chociaż zdajemy sobie sprawę, że dekarbonizacja nie jest łatwa, to jest ona konieczna. Wielu naszych partnerów znajduje się na różnych etapach swojej podróży w kierunku zrównoważonego rozwoju. Doceniamy, że Henkel dzieli się tym, jak opanował niektóre działania związane ze zrównoważonym rozwojem – powiedział Christophe Quiquempoix, wiceprezes ds. zrównoważonych zakupów i produkcji zewnętrznej w Schneider Electric.

Przeczytaj również: Kiril Marinov, Henkel Beauty Care, prelegentem na Forum Branży Kosmetycznej 2022

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony