REKLAMAChantal_Baner główny_13-27.04.2021
Warning: getimagesize(https://www.wiadomoscihandlowe.pl/img/artykuly/67390_henkel-spodziewa sie-bardzo-silnego wzro_1.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad request in /home/vhost/wiadomoscikosmetyczne.pl/public_html/includes/klasy/class.artykuly.php on line 1376

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

 

7 kwietnia 2021, 10:54wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

Henkel ogłosił, że spodziewa się mocnego początku roku fiskalnego 2021 z organicznym wzrostem sprzedaży o około 7 proc., czyli znacznie powyżej oczekiwań rynkowych na poziomie 3,5 proc. Jednak dział kosmetyków nie osiągnie tak dobrego wyniku.

REKLAMAPrzewodnik Beauty_belka w artykule_08.03-30.04.
Henkel spodziewa się dobrych wyników finansowych

Henkel spodziewa się dobrych wyników finansowych (fot. FB Henkel)

Wzrost będzie napędzany przez jednostkę Adhesive Technologies niemieckiego producenta FMCG, która ma zapewnić wzrost sprzedaży o 12,5 proc.

Jednak dział Beauty Care (kosmetyki) urośnie zaledwie o 1 proc., ponieważ nadal jest dotknięty przez ograniczenia związane z pandemią. Natomiast środki do prania i czystości  (Laundry & Home Care) zapewnią solidny wzrost o około 3,5 proc.

Dyrektor generalny Henkla, Carsten Knobel, wyjaśnia: „Pomimo trwającej pandemii COVID-19 spodziewamy się, że Henkel odnotuje bardzo dobre wyniki w pierwszym kwartale roku, w szczególności napędzane przez dział Adhesive Technologies”.

W swoim raporcie rocznym koncern ogłosił, że w drugiej połowie 2020 roku sektor Beauty Care (kosmetyki), odnotował wysoki wzrost organiczny w ujęciu rok do roku. Wzrost w segmentach dóbr konsumpcyjnych, Beauty Care (kosmetyki) i Laundry & Home Care (środki piorące i czystości) był możliwy również dzięki zwiększonym inwestycjom w marki, innowacje i cyfryzację.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony