PRODUCENCI I MARKI

Inwestycje

 

10 listopada 2021, 10:36wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Uruchomienie nowej linii produkcyjnej pozwoliło zwiększyć produkcję działu płynów o 200 proc.

Uruchomienie nowej linii produkcyjnej pozwoliło zwiększyć produkcję działu płynów o 200 proc. (fot. materiały prasowe )

Henkel ukończył inwestycję wartą blisko cztery miliony euro. Dzięki zainstalowaniu kolejnej linii produkcyjnej w zakładzie produkcji detergentów i środków piorących w Raciborzu rozpoczęto wytwarzanie zupełnie nowego asortymentu: płynów do płukania tkanin marek Silan i E oraz płynu do prania specjalistycznego Perwoll. To już druga inwestycja firmy w fabrykę w Raciborzu w ciągu ostatnich trzech lat.

Asortyment produktów wytwarzanych na nowej linii przeznaczony jest do sprzedaży na rynkach Polski, Ukrainy i krajów bałtyckich. Oznacza to duże korzyści środowiskowe, gdyż produkcja środków piorących w miejscu położonym bliżej rynków docelowych pozwala redukować obciążenie dla środowiska, jakie generują przewozy logistyczne o kilkaset tysięcy km rocznie, co przekłada się na eliminację ok. 560 ton CO2. 

– Ukończenie nowej inwestycji daje nie tylko większe wykorzystanie potencjału linii produkcyjnych zakładu w Raciborzu, ale także pozwala bardziej zadbać o środowisko naturalne. Jest to kolejna inwestycja wpisująca się w strategię zrównoważonego rozwoju Henkla – powiedział Adrian Wycisk, dyrektor fabryki w Raciborzu.

Dzięki nowej inwestycji do dotychczas wytwarzanych w raciborskim zakładzie proszków i żeli do prania dołączyły nowe formaty żeli Persil, płyny do prania specjalistycznego Perwoll oraz płyny do płukania tkanin E i Silan. Uruchomienie nowej linii produkcyjnej pozwoliło zwiększyć produkcję działu płynów o 200 proc.

Kolejna linia produkcyjna wzmacniła strategiczne znaczenie raciborskiego zakładu dla firmy Henkel w Europie. W 2018 roku, dzięki inwestycji na kwotę ponad 100 mln złotych, w Raciborzu powstały nowoczesna i spełniająca wyśrubowane standardy środowiskowe hala produkcyjna z linią produkcji żeli do prania oraz hala magazynowa. Zostały one zrealizowane zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa i spełniają wymagania ekologicznej certyfikacji LEED (Leadership in Energy and Environmental Design). Podobne wymagania spełniają nowoczesne powierzchnie magazynowe, przylegające do hali produkcyjnej.

Raciborski zakład produkuje proszki i żele do prania oraz płyny zmiękczające do tkanin na potrzeby polskiego rynku oraz kilkunastu innych krajów w regionie CEE. Jest również producentem półproduktu chemicznego, wykorzystywanego w pozostałych fabrykach detergentowych Henkla w regionie. Przez ostatnie lata fabryka była jednym z największych na świecie zakładów produkcji proszków do prania należącym do Henkla. Wzbogacenie asortymentu produkcji o dalsze środki piorące w żelu, płyny do prania oraz do płukania dodatkowo zwiększyło regionalne znaczenie raciborskiego zakładu.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony