REKLAMATestowane przez WK

KONSUMENT i TRENDY

 

11 sierpnia 2020, 16:37wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Polki wybierają kosmetyki kierując się własnymi preferencjami i doświadczeniami

Polki wybierają kosmetyki kierując się własnymi preferencjami i doświadczeniami (fot. adobe stock)

Cena i skład to dwa najważniejsze czynniki decydujące o zakupie kosmetyków. Przeciętna Polka wydaje na nie około 1414 zł w ciągu roku  – wynika z badania przeprowadzonego przez picodi.com

REKLAMAFBK_Belka w artykułach

Lista głównych czynników decydujących o zakupie kosmetyków nie jest zaskoczeniem. Na pierwszym miejscu znalazły się cena (68 proc. wskazań) i skład produktów (60 proc.). Polki kupują kosmetyki kierując się własnymi preferencjami  (43 proc.), liczy się również dla nich marka (35 proc.). Co ciekawe rekomendacje influencerów nie są tak istotne (22 proc.), podobnie jak opinie znajomych. Jeszcze mniejszą wagę przywiązują do wskazówek specjalistów (19 proc.).

O znaczeniu korzystnej ceny w kosmetycznych wyborach świadczy także pytanie o kupowanie produktów premium. Aż 70 proc. respondentek badania przeprowadzonego przez picodi.com twierdzi, że kupuje je rzadko, a 17 proc. nigdy nie kupuje. Tylko 13 proc. twierdzi, że zawsze wybiera tego typu kosmetyki.

Podobne tendencje widać w zakupach kosmetyków ekologicznych. Chociaż natura i eko to najsilniejsze trendy na rynku kosmetycznym, które objawiają się wzrostem zainteresowania kosmetykami z roślinnymi składnikami, wegańskimi, certyfikowanymi, z krótkim składem, to jednak znów najważniejsza okazuje się cena. 81 proc. respondentek deklaruje, że kupuje kosmetyki eko, ale jedynie w przystępnych cenach. 11 proc. zapewnia, że ekologiczny aspekt jest najważniejszy, więc cena nie ma znaczenia. A 8 proc. przyznaje, że nie przejmuje się tym, czy kosmetyk jest eko.

Aż 57 proc. Polek kupuje kosmetyki, gdy są one w promocji, czyli prawdopodobnie również na zapas. 19 proc. dopiero wtedy, kiedy się kończą, a 24 proc. wtedy, kiedy ma ochotę.

Przeciętna Polka rocznie wydaje na kosmetyki 1414 zł, średnio ma 28 kosmetyków, ale regularnie używa tylko 10.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 4

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony