REKLAMA

KONSUMENT i TRENDY

MARKETING

E-COMMERCE

 

16 stycznia 2020, 10:44wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

Z badania Certain Consumer Reports wynika, że wśród przedstawicieli pokolenia Y (urodzeni między 1980 a 2000 rokiem) aż 7 na 10 konsumentów szuka opinii o produkcie/usłudze w internecie – podaje marketingprzykawie.pl. Kolejne pokolenie – nazwane Z – jest jeszcze bardziej zainteresowane wirtualnymi treściami. Ponad 90 proc. młodych ludzi szuka odpowiedzi nie tyle w sieci, co na YouTube.

REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA - Belka w artykuałch (13-28.02.2020)
Podstawę Influencer marketingu stanowią influencerzy, mikro-influencerzy, blogerzy, czyli doświadczeni twórcy we wszystkich social mediach

Podstawę Influencer marketingu stanowią influencerzy, mikro-influencerzy, blogerzy, czyli doświadczeni twórcy we wszystkich social mediach (fot. adobe stock)

Biorąc pod uwagę oczekiwania i potrzeby młodych konsumentów, działy marketingu zaczęły przekierowywać swoje budżety w stronę internetu i tamtejszych twórców – blogerów i innych influencerów. Wykorzystując model społecznego dowodu słuszności, tylko w 2018 roku marketerzy na całym świecie przeznaczyli na współpracę z influencerami 8 mld dolarów. Business Insider w swoim raporcie szacuje, że w 2022 roku na influencer marketing firmy wydadzą ponad 15 miliardów dolarów – podaje marketingprzykawie.pl

Wzrost popularności i wpływu internetowych twórców spowodował, że coraz więcej rodzimych firm zatrudnia ekspertów od tej marketingowej niszy. Jak podkreśla Kacper Zdunek, CEO ClickInStory, w influencer marketingu chodzi głównie o prostotę, a zarazem skuteczność przekazu.

Jego zdaniem akcja, którą prowadzi osoba wpływowa wcale nie musi kojarzyć się z przepychem i ogromnym budżetem. Ma docierać do odbiorcy, na którym zależy marce. Bardzo ważną sprawą jest plan kampanii i przy jego tworzeniu trzeba zdać sobie sprawę, do kogo faktycznie firma chce dotrzeć.

Dlaczego to takie istotne? Zaskakująco dużo marek nieefektywnie wykorzystuje swoje budżety marketingowe na influencer marketing przez zły dobór influencerów do kampanii. Jak podkreślają Karolina Krasuska i Ewelina Kocenda, ekspertki marketingu, najważniejsze jest, aby komunikat o produkcie danej marki wyróżnił się i trafił do odpowiednich odbiorców. 

Jak przekonać potencjalnych klientów, że właśnie ten produkt zaspokoi ich potrzeby? Warto wykorzystać fakt, że konsumenci chętnie inspirują się informacjami pochodzącymi od twórców treści w sieci – zarówno tekstami, jak i wideo w Internecie. A robią to, ponieważ utożsamiają się z tymi osobami, ufają im i po prostu je lubią.

 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony