REKLAMAChantal_Baner główny_13-27.04.2021

PRODUCENCI I MARKI

Marketing

MARKETING

 

28 grudnia 2020, 14:51wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Kolory Roku Instytutu Pantone - żółty i szary

Kolory Roku Instytutu Pantone - żółty i szary (fot.pantone.com)

Tym razem Instytut Pantone zdecydował się na wybór dwóch kolorów: szarego oraz żółtego. Dlaczego aż dwóch? Ten kolorowy mariaż przekazuje siłę i nadzieję, które są trwałe i podnoszą na duchu - uzasadnia ten wybór firma w prowadzonym od ponad 20 lat plebiscycie Kolor Roku, który wpływa na rozwój produktów i decyzje zakupowe w wielu branżach.

REKLAMAPrzewodnik Beauty_belka w artykule_08.03-30.04.

Dwa odcienie: szary PANTONE 17-5104 Ultimate Grey i jasnożółty PANTONE 13-0647 Illuminating to dwa niezależne kolory, które podkreślają, jak różne elementy współpracują ze sobą i najlepiej oddają nastrój Koloru Roku Pantone 2021. To połączenie kolorów, mające związek z wglądem, innowacją i intuicją oraz szacunkiem dla mądrości, doświadczenia i inteligencji, inspiruje do regeneracji, prowadząc nas do nowych sposobów myślenia i koncepcji - tak uzasadnił ten wybór Instytut Pantone.

"Praktyczne i solidne jak skała, ale jednocześnie ocieplające i optymistyczne połączenie PANTONE 17-5104 Ultimate Grey + PANTONE 13-0647 Illuminating to siła i pozytywność. To historia o kolorze, która zawiera w sobie głębsze poczucie zadumy, obiecując coś słonecznego i przyjaznego" - czytamy na stronie pantone.com.

"Gdy ludzie szukają sposobów, aby wzmocnić się energią, światłem i nadzieją i przezwyciężyć ciągłą niepewność, porywające i ośmielające odcienie zaspokajają nasze dążenie do witalności. PANTONE 13-0647 Illuminating to jasny, wesoły żółty, mieniący się żywością, rozgrzewający odcień nasycony energią słoneczną. Z kolei PANTONE 17-5104 Ultimate Grey jest symbolem solidnych i niezawodnych elementów, które są wieczne i stanowią mocną podstawę. To kolor kamyków na plaży i naturalnych elementów, których wyblakły wygląd podkreśla zdolność przetrwania próby czasu, zachęcając do uczucia opanowania, stabilności i sprężystości."

W DD TVN dr Marek Borowiński, specjalista ds. psychologii koloru objaśniał ich znaczenie. - Szary to też kolor natury. Mamy kamienie, skały – one nam mówią o tym, że mamy być silni. Z drugiej strony mówią o tym, że czasami, kiedy nie warto, warto się czemuś poddać. Woda, wiatr i wichura po kamieniach, po szarości spłyną, a one zostaną i wtedy wyjdzie słońce – wyjaśnia ekspert. Z kolei żółty to kolor słońca, energii i nadziei. - Instytut idzie bardzo górnolotnie, ale odnosi się do wydarzeń, które były. Ta szarość jest opisem tego, co było, ale to ma być taki miks kolorów, które dają nam nadzieję i odporność – wyjaśniał w programie.

Podkreślił, że kolory, które nas otaczają, mają wpływ na nasze życie. – W pandemii okazuje się, że na wiele rzeczy nie mamy wpływu. (...) Ale mamy wpływ na to i możemy mieć świadomość, jaki kolor wybierzemy, czy położymy żółte cytryny na szarym talerzu. Możemy sobie sprawić przyjemność. To psychologicznie jest szalenie ważne. Ja mam na coś wpływ – powiedział dr Borowiński.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony