PRODUCENCI I MARKI

 

4 grudnia 2019, 16:21wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Organizacja PETA walcząca o prawa zwierząt z zadowoleniem przyjęła decyzję Cult Beauty

Organizacja PETA walcząca o prawa zwierząt z zadowoleniem przyjęła decyzję Cult Beauty (fot. Adobe)

Wraz z pojawieniem się kosmetyków przyjaznych weganom, które coraz intensywniej przebijają się przez sektor kosmetyczny, internetowy sklep Cult Beauty wycofał ze sprzedaży na swojej stronie pędzle z włosiem borsuka.

Niektóre marki kosmetyczne, w tym NARS, Morphe,The Art of Shaving i Penhaligon's, również zobowiązały się do zaprzestania używania włosia borsuka w swoich pędzlach do makijażu.

Wykorzystanie włosia tego zwierzęcia w akcesoriach kosmetycznych stało się przedmiotem kontrowersji w branży beauty, ponieważ działacze praw zwierząt coraz bardziej zaniepokojeni warunkami hodowli borsuków.

W ubiegłym roku  grupa aktywistów PETA ujawniła chiński przemysł pozyskujący włosie borsuków, który poddaje zwierzęta ekstremalnej przemocy. W materiałach opublikowanych przez grupę borsuki krzyczały na pracowników rzeźni, podczas gdy inne wykazywały oznaki ciężkich zaburzeń psychicznych.

Organizacja PETA z zadowoleniem przyjęła decyzję Cult Beauty.  - Żaden pędzel do makijażu nie jest wart dręczenia i zabijania wrażliwego dzikiego zwierzęcia. Cult Beauty, zakazując sprzedaży akcesoriów z włosia borsuka na swojej niezwykle wpływowej platformie, pomaga PETA we wspieraniu rozwoju branży kosmetycznej w bardziej przyjaznym kierunku - skomentowałElisa Allen, dyrektor PETA.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony