REKLAMAŻabka webinarium Banner Główny
Irina Barbalova, Global Lead Health & Beauty, Euromonitor International

Irina Barbalova, Global Lead Health & Beauty, Euromonitor International (fot. mat.prasowe / Cosmoprof)

Ekspertka Euromonitora International przedstawiła najnowsze trendy konsumenckie, z których wynika, że konsumenci zmienią swoje decyzje zakupowe i wydatki, koncentrując się na produktach związanych ze zdrowiem i dobrym samopoczuciem.

Irina Barbalova, Global Lead Health & Beauty oraz Matthew Oster, Global Head Consumer Health z Euromonitor International przedstawili podczas webinarium najważniejsze trendy wpływające na rzeczywistość w świecie beauty walczącym z pandemią.

Trendy konsumenckie w  obliczu pandemii

Na większości rynków beauty odbił się negatywny wpływ makroekonomiczny (w tym bezrobocie, zamknięcie większości sektorów gospodarki, wymuszony lockdown, zakłócenie dostaw surowców, produkcji, logistyki). Pojawiła się konieczność zwiększenia produkcji środków odkażających, presja e-komunikacji, a czasie największych obostrzeń obowiązywała selektywna sprzedaż detaliczna i zamknięto salony urody. W tym czasie nastąpił skokowy wzrost e-commerce i marek własnych.

W efekcie detaliści powinni wprowadzać innowacje, aby dotrzeć do konsumentów, dla których rośnie znaczenie higieny i  troska o swoją odporność. Konieczne jest dalsze wykorzystanie potencjału technologii cyfrowej. Eksperci obserwują wzrost kosmetyków własnej produkcji wykonanych w domu i odłożenie na bok zakupu niekoniecznych artykułów.

Dbanie o swoje samopoczucie i rozpieszczanie się

65 proc. globalnych konsumentów uważa mentalny dobrostan za kluczowy czynnik w dbaniu o  zdrowie. 34 proc. konsumentów na świecie podejmuje działania, aby poradzić sobie ze stresem, lękiem i stanem psychicznym. Piękno premium wkracza w kolejną wyboistą fazę. Liczy się dostępność - upowszechniają się samodzielne zabiegi, alternatywy produktów i urządzenia do pielęgnacji ciała do użytku domowego. Konsumenci z sektora masowego przenoszą się do masstige. Wyznają zasadę „Less is more”, a jakość produktów kosmetycznych przeważa nad ilością.

Wpływ kryzysu pandemicznego na kategorie beauty

Według analiz Euromonitora, nw czasie pandemii najbardziej ucierpiała kategoria zapachów, a najmniej produktów do kąpieli. Bo czystość i środowisko wolne od wirusów i bakterii stałą się kluczową potrzebą. COVID-19 zaburzył kluczowe tematy związane ze zdrowiem i urodą. Wellness dotąd marginalizowany, stał się istotny w momencie kryzysu zdrowotnego. Przejęci  stanem zdrowia konsumenci potrzebują emocjonalnego wsparcia, a zdrowie i bezpieczeństwo i skuteczność jest ich priorytetem. Dlatego są otwarci na innowacje, digitalizację świata zakupów, powrót do prostoty, rozrywki domowej i  rośnie u nich świadomość ekologiczna.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony