REKLAMAPerły Rynku 2022_zgloszenia_baner główny
Katarzyna Butrymowicz-Knapp, dyrektor marketingu firmy Bielenda Kosmetyki Naturalne

Katarzyna Butrymowicz-Knapp, dyrektor marketingu firmy Bielenda Kosmetyki Naturalne (fot. materiały prasowe)

– Ograniczamy foliowanie opakowań i rezygnujemy z pudełek na wybrane kategorie produktów. Dzięki stosowaniu surowców wtórnych już dziś wprowadzamy rozwiązania bliskie tym, które rekomendowane są w Strategii Plastikowej – mówi Katarzyna Butrymowicz-Knapp, dyrektor marketingu firmy Bielenda Kosmetyki Naturalne. – Jednak patrząc na wyzwania jesteśmy na samym początku drogi wraz z innymi interesariuszami. Mamy przed sobą konkretny cel, do którego mamy wspólnie dążyć. Wypracowanie sposobu jego osiągnięcia – zrównoważonego zwłaszcza co do kosztów – jest jednak dopiero przed nami.

REKLAMAPerły Rynku 2022_zgloszenia_baner w artykule

Co się zmieni?

Nowe zasady z pewnością wpłyną na sposób projektowania, tworzenia i wykorzystywania opakowań. Częściowo zmiany te będą się dokonywać w sferach zupełnie od nas niezależnych. Strategia Plastikowa stawia wyzwania wielu dziedzinom życia społeczno-gospodarczego – z jednej strony prawnym czy edukacyjnym, a z drugiej technologicznym i organizacyjnym. Jesteśmy na samym początku drogi, którą będziemy podążać z wieloma interesariuszami. Mamy przed sobą konkretny cel, do którego mamy wspólnie dążyć. Wypracowanie sposobu jego osiągnięcia – zrównoważonego zwłaszcza co do kosztów – jest jednak dopiero przed nami.

Czy wzrosną ceny?

Każda zmiana – szczególnie taka, która wykorzystuje innowacje i rozwiązania wymagające wdrożenia nowych pomysłów – musi wiązać się z kosztami. Z drugiej strony, w perspektywie długofalowej, przynosi korzyści całej gospodarce i poszczególnym firmom. Trudno już w tej chwili oceniać jak wdrożenie strategii wpłynie na cenę produktu, która zależy przecież od wielu czynników – nie tylko kosztów opakowania.

Co my robimy?

Stawiamy na systematyczność i konsekwencję. Nowe rozwiązania dotyczą w głównej mierze serii wegańskich i botanicznych, a jedną z idei ich wdrażania jest podkreślanie naszej odpowiedzialności wobec środowiska naturalnego. Dzięki stosowaniu surowców wtórnych już dziś wprowadzamy rozwiązania bliskie tym, które rekomenduje strategia. Na przykład w serii Vegan Muesli zastosowaliśmy butelki wykonane w 30 proc. ze szkła poprodukcyjnego, a w nakrętkach słoiczków z kremami można znaleźć wióry drzewne. Ograniczamy foliowanie opakowań i rezygnujemy z pudełek na wybrane kategorie produktów. Niedawno wprowadziliśmy również płyny micelarne Fresh Juice w   opakowaniach uzupełniających (refill), do których produkcji, w stosunku do standardowych butelek, używa się 73 proc. mniej plastiku.

„Jak być Eko” to cykl publikacji na temat tego, jakie działania na rzecz środowiska już prowadzą firmy kosmetyczne oraz jakie wyzwania stoją jeszcze przed nimi w związku z europejskimi przepisami wprowadzającymi obowiązek redukcji nieprzetwarzalnego plastiku, wykorzystywania do produkcji opakowań materiałów pochodzących z recyklingu oraz właściwego zarządzania odpadami. Piszcie do nas, jeśli chcecie podzielić się swoimi doświadczeniami i pomóc innym w byciu eko.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony