REKLAMAHeinz Glas Banner Główny październik 2020

PRODUCENCI I MARKI

WYWIADY I OPINIE

PERSONALIA

 

9 października 2020, 14:04wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Jean-Paul Agon, obecny prezes koncernu L'Oreal

Jean-Paul Agon, obecny prezes koncernu L'Oreal (fot. mat.prasowe)

W czasie rozmowy z Bloomberg TV, odchodzący na emeryturę prezes i dyrektor generalny francuskiego giganta, Jean-Paul Agon stwierdził, że firma ma zamiar wkrótce ogłosić jego następcę. Jednocześnie zasugerował, że poszukuje „kogoś, kto będzie mógł nią zarządzać w nieprzewidywalnych czasach ”. Kto obejmie tę rolę?

REKLAMA

Według raportu Bloomberga L'Oréal ma zamiar powołać prezesa i zarazem dyrektora generalnego (CEO) w ciągu kilku tygodni, uważając to za wewnętrzną promocję koncernu.

Obecny, CEO firmy, Jean-Paul-Agon, już wcześniej zasugerował podczas corocznego spotkania firmy w czerwcu, że osoba wybrana na to stanowisko będzie pochodzić z firmy.

L'Oréal nadal musi radzić sobie z niepewnością związaną z pandemią. Dlatego Jean-Paul- Agon podkreślił: „L'Oréal to merytokracja. Szukamy najlepszych z najlepszych”.

Przemawiając na dorocznym spotkaniu Agon zapowiedział, że nowy lider zostanie powołany na członka zarządu na walnym zgromadzeniu firmy w kwietniu 2021 r.. Stanowisko to może otrzymać Nicolas Hieronimus, zastępca prezesa L'Oréal, odpowiedzialny za oddziały koncernu.

64-letni Jean-Paul Agon jest prezesem i dyrektorem generalnym międzynarodowej firmy kosmetycznej L'Oréal od 17 marca 2011 roku. Do firmy dołączył w 1978 roku po ukończeniu studiów w HEC International Business School. Całą swoją karierę spędził w firmie na ważnych stanowiskach w sprzedaży i marketingu na kilku rynkach.

Zaczynał jako kierownik produktu w dziale produktów konsumenckich we Francji, gdy miał 24 lata, a następnie w 1981 r. został mianowany dyrektorem generalnym L'Oréal Greece, gdzie położył podwaliny pod solidną firmę. W 1985 roku wrócił do Francji jako dyrektor generalny L'Oreal Paris, gdzie nadzorował wiele kluczowych wdrożeń i sukcesów, w tym Studio Line, Plénitude i Elsève.

W 1989 roku został dyrektorem zarządzającym Biotherm International, przebudowując i nadając marce międzynarodowy sznyt. W 1994 roku został dyrektorem zarządzającym L'Oréal Germany, gdzie odegrał kluczową rolę w rozwiązywaniu problemów związanych z rynkami europejskimi, przeżywającymi wówczas spowolnienie wzrostu.

Trzy lata później powierzono mu zadanie utworzenia i kierowania strefą L'Oreal Asia w środku kryzysu gospodarczego. Stworzył filie w wielu krajach, zintensyfikował inwestycje i zrekrutował nowe pokolenie lokalnych talentów. 

W 2001 roku  Jean-Paul Agon został prezesem L'Oréal USA. Odegrał kluczową rolę w uruchomieniu linii Garnier Fructis. W 2006 roku Agon został dyrektorem generalnym L'Oréal a prezesem firmy został na początku 2011 roku.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony