REKLAMAFBK_Banner Główny

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

MARKI

 

28 października 2022, 13:00wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Puder dla dzieci przez dekady był jednym z najpopularniejszych produktów koncernu Johnson & Johnson, jednak konsumenci coraz bardziej stawiają mu opór

Puder dla dzieci przez dekady był jednym z najpopularniejszych produktów koncernu Johnson & Johnson, jednak konsumenci coraz bardziej stawiają mu opór (Shutterstock)

Według raportu opublikowanego przez Fierce Pharma, firma Johnson & Johnson sprzedała zakład produkcyjny w pobliżu Hyderabad, który nigdy nie rozpoczął działalności ze względu na kontrowersje związane z talkiem. Przedsiębiorstwo Hetero nabyło obiekt za nieujawnioną sumę, podobno w okolicach 130 milionów rupii.

REKLAMAFBK_Belka w artykułach

Firma Johnson & Johnson sprzedała zakład produkcyjny w Indiach, który nigdy nie rozpoczął działalności. Firma Hetero, która przejmuje obiekt, planuje przekształcić działkę o powierzchni 55 akrów we flagowy obiekt i przeznaczyła 600 milionów rupii na jego renowację i modernizację.

Budowa nowego zakładu, przeznaczonego do produkcji pudru i innych produktów kosmetycznych i higienicznych, była w toku, kiedy firma Johnson & Johnson została zaatakowana serią pozwów zbiorowych. Amerykański gigant FMCG zapowiedział od tego czasu, że zastąpi talk stosowany w produktach skrobią kukurydzianą.

Czytaj więcej: Johnson & Johnson zastąpi talk w pudrze mąką kukurydzianą. Procesy przyniosły skute

Zobowiązujemy się zainwestować ponad 75 milionów dolarów w modernizację i ulepszenie istniejących obiektów w zakładzie oraz rozszerzenie produkcji naszych globalnych produktów biologicznych i sterylnych produktów farmaceutycznych”, powiedział dyrektor zarządzający Hetero, Vamsi Krishna Bandi, w oficjalnym komunikacie.

Przypomnijmy, że talk dla niemowląt Johnson & Johnson wzbudza kontrowersje na całym świecie. Od 1971 do początków lat 90' testy talków wykazywały regularnie obecność niewielkich ilości azbestu (o którym wiadomo, że jest rakotwórczy) – jest to odnotowane w wewnętrznych rejestrach firmy, według Reutersa. Firma ma do czynienia z tysiącami pozwów od kobiet, które rzekomo zachorowały na raka jajnika przez używanie talków. Jednak do tej pory firma nadal utrzymuje swoje oświadczenie, że produkt jest bezpieczny, przetestowany w niezależnych analizach naukowych.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony