PRODUCENCI I MARKI

MARKI

 

17 sierpnia 2022, 15:20wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Od 2023 r. w pudrze Johnson's Baby zamiast talku ma być wykorzystywana skrobia kukurydziana

Od 2023 r. w pudrze Johnson's Baby zamiast talku ma być wykorzystywana skrobia kukurydziana (fot. shutterstock)

W 2023 r. ze sprzedaży na całym świecie zostanie wycofany puder dla dzieci Johnson’s Baby Powder na bazie talku – poinformował koncern Johnson & Johnson. W całym asortymencie zamiast talku będzie wykorzystywana skrobia kukurydziana.

REKLAMAFBK_Belka w artykułach

W 2023 r. ze sprzedaży na całym świecie zostanie wycofany puder dla dzieci na bazie talku – poinformował koncern Johnson & Johnson. W całym asortymencie zamiast talku będzie wykorzystywana skrobia kukurydziana.

– W ramach oceny ogólnoświatowego portfolio podjęliśmy komercyjną decyzję o przejściu na cały asortyment pudru dla niemowląt na bazie skrobi kukurydzianej. W wyniku tego przejścia, w 2023 roku na całym świecie zostanie wycofany proszek Johnson’s Baby Powder na bazie talku – poinformował koncern Johnson &Johnson.

Równocześnie firma niezmiennie stoi na stanowisku, że talk kosmetyczny wykorzystywany w jej produktach jest bezpieczny.

– Zdecydowanie popieramy dziesięciolecia niezależnych analiz naukowych przeprowadzanych przez ekspertów medycznych na całym świecie, które potwierdzają, że puder dla niemowląt Johnson’s na bazie talku jest bezpieczny, nie zawiera azbestu i nie powoduje raka – napisała firma w komunikacie.

W 2020 r. firma J&J ogłosiła, że przestanie sprzedawać swój puder na bazie talku w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, w związku – jak to określono – dezinformacją na temat bezpieczeństwa produktu oraz wielu wyzwań prawnych.

Jak podaje Reuters, Johnson & Johnson ma do czynienia z 38 tys. pozwów prawnych wytoczonych przez konsumentów, którzy twierdzą, że puder z talkiem powoduje raka z powodu zanieczyszczenia azbestem.  

J&J wydzielił w październiku spółkę zależną LTL Management, scedował na nią swoje wierzytelności i natychmiast ogłosił upadłość, wstrzymując toczące się procesy sądowe.

Czytaj także: Jednostka zajmująca się sporami sądowymi J&J dostała zgodę na złożenie wniosku o upadłość  

Przed złożeniem wniosku o ogłoszenie upadłości firma poniosła koszty w wysokości 3,5 miliarda dolarów orzeczonych w wyrokach i ugodach.

Czytaj także: J&J nie uniknie kary. Zapłaci 2,1 mld dolarów odszkodowania po odrzuceniu apelacji przez Sąd Najwyższy  

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony