REKLAMATestowane przez WK

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

MARKI

PRAWO

 

21 listopada 2022, 10:31wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Kontrowersje związane z talkiem Johnson & Johnson prześladują firmę od dekad; pogłoski o zwartości azbestu w produktach talkowych zagrażają jej reputacji.

Kontrowersje związane z talkiem Johnson & Johnson prześladują firmę od dekad; pogłoski o zwartości azbestu w produktach talkowych zagrażają jej reputacji. (Shutterstock)

Johnson & Johnson stoi w obliczu pozwu zbiorowego wniesionego przez nową brytyjską firmę prawnika z Houston, Marka Laniera. Lanier oskarża giganta środków higieny osobistej o produkcję talku, który wywołał konsumentów i konsumentek z Wielkiej Brytanii nowotwory.

REKLAMAFBK_Belka w artykułach

Zła passa Johnson & Johnson związana produkcją talku nie kończy się. Według portalu City AM najnowszy pozew skierowany przeciwko firmie będzie wnosił, że brytyjscy klienci zostali narażeni na rozwój raka z powodu azbestu w produktach talkowych opracowanych przez Johnson & Johnson i inne firmy farmaceutyczne. Prawnik Mark Lanier powiedział w oświadczeniu dla prasy: „Firmy zarobiły wiele milionów na sprzedaży talku i uważamy, że jest znacznie więcej ofiar, w tym w Wielkiej Brytanii, które zasługują na sprawiedliwość za skrócenie ich życia przez te straszne i nieuleczalne nowotwory, których tak łatwo można było uniknąć”.

Kancelaria Lanier, Longstaff, Hedar & Roberts ma zamiar udowodnić, że firmy farmaceutyczne i parafarmeceutyczne, takie jak Johnson & Johnson, nadal sprzedawały produkty z talku konsumentom w Wielkiej Brytanii, pomimo świadomości obecności włókien azbestu w produktach od dziesięcioleci. Pozew wynika z wcześniejszego zwycięstwa firmy prawniczej Lanier z siedzibą w Houston; Lanier Law Firm, która otrzymała wypłatę odszkodowania w wysokości 4,69 mld dolarów od Johnson & Johnson w 2018 r. po pozwie związanym z przypadkami raka jajnika u 22 kobiet, które używały produktów talkowych pozwanego giganta.

Johnson & Johnson w tym roku sprzedał  już zakład produkcyjny w pobliżu Hyderabad, który nigdy nie rozpoczął działalności ze względu na kontrowersje związane z talkiem. Przedsiębiorstwo Hetero nabyło obiekt za nieujawnioną sumę, podobno w okolicach 130 milionów rupii.

Czytaj także: Johnson & Johnson zastąpi talk w pudrze mąką kukurydzianą. Procesy przyniosły skutek

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony