REKLAMATestowane przez WK

PRODUCENCI I MARKI

Innowacje

 

14 października 2021, 15:12wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
90 proc. szczoteczki (w tym opakowanie) jest wykonane z materiału pochodzącego z recyklingu, co minimalizuje zużycie pierwotnych zasobów.

90 proc. szczoteczki (w tym opakowanie) jest wykonane z materiału pochodzącego z recyklingu, co minimalizuje zużycie pierwotnych zasobów. (źródło: LinkedIn)

Równowartość w pełni załadowanych czterech naczep ciężarówek – tyle plastiku marka Jordan zastąpiła innymi surowcami w produkcji szczoteczek do zębów.

Ekologiczna szczoteczka do zębów Jordan Green Clean została zaprojektowana nie tylko z myślą o higienie jamy ustnej, ale też o środowisku.

– Skandynawskie wzornictwo dotyczy estetyki i funkcjonalności. Dla mnie istotny jest także zrównoważony rozwój – mówił Andreas Engesvik, jej projektant.

90 proc. całego produktu (w tym opakowanie) jest wykonane z materiału pochodzącego z recyklingu, co minimalizuje zużycie pierwotnych zasobów. Na przykład uchwyt szczoteczki został zrobiony z przetworzonego plastiku z pojemników na żywność, a opakowanie – z przetworzonych włókien papierowych z produktów na bazie papieru. Pozostałe 10 proc. to włosie z ekologiczny nylon i etykieta wykonana z papieru mającego certyfikat FSC.

Od czasu pojawienia się szczoteczki Green Clean na rynku, marka Jordan zastąpiła 109 701 kg pierwotnego plastiku, plastikiem z recyklingu, pochodzącym z opakowań po żywności. Kolejne 41 223 kg pierwotnego plastiku zaoszczędziła, stosując do produkcji opakowań tekturę pochodzącą z recyklingu. Zastosowanie ekologicznego nylonu z rącznika pospolitego pozwoliło natomiast zaoszczędzić 8,5 tys. kg syntetycznego nylonu.

Właścicielem marki Jordan jest Orkla Care.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony